09 грудень 2023, Субота, 03:21

ДБР розпочало слідство щодо імовірного втручання Ситника у вибори президента США

28 Березня 2019г.
162395

Державне бюро розслідувань проводить розслідування у кримінальному провадженні щодо можливого втручання директора НАБУ Артема Ситника у вибори президента США. Про таке повідомив чільник ДБР Роман Труба на брифінгу в Києві 28 березня, передає 5 канал.

"Що стосується можливого впливу керівника НАБУ на вибори президента США. Кримінальне провадження за цим фактом зареєстрували співробітники Генеральної прокуратури України і зареєстрували нещодавно. Ми лише починаємо слідчі дії в цьому кримінальному провадженні", – зазначив Труба. Він також додав: "Більше на цьому етапі нічого не можу сказати".

СИТНИКА ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ЗЛОВЖИВАННЯХ НА КОРИСТЬ КЛІНТОН

Як нагадує Резонанс, 13 березня 2019 року народний депутат України, фігурант Борислав Розенблат опублікував у соцмережі запис, на якому людина з голосом, схожим на голову НАБУ Артема Ситника, визнається в підтримці Гілларі Клінтон на президентських виборах в США 2016 року.

22 березня на такі закиди відповіли у НАБУ. Там заявили, що детективи Агентства не збирали і нікому не передавали жодних доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта. Крім того, про жодний вплив на президентські вибори у США не може йти мова.

Водночас голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив наступне: "Якщо він (Ситник – ред.) дійсно побачив себе геополітиком і допомагав Гілларі, то треба робити висновки. Це неправильно...У мене з ним (із Ситником) 2016 року була розмова на конференції в Панамі, і він мені також говорив, що хоче допомогти Гілларі. На моє запитання "Де ти, а де Гілларі?" відповіді не було".

Як повідомлялось, у жовтні 2017 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом народного депутата Борислава Розенблата до директора НАБУ Артема Ситника та до нардепа Сергія Лещенка. Позивач просить суд визнати протиправними дії очільника Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника щодо розголошення та розповсюдження інформації про громадянина США Пола Манафорта, глави передвиборчого штабу кандидата у президенти США Дональда Трампа щодо наявності прізвища та підписів Манафорта в "чорній бугалтерії Партії Регіонів" у матеріалах досудового розлідування, що мало наслідком втручання у виборчі процеси США у 2016 році та завдало шкоди інтересам України.

СБУ РОЗСЛІДУЄ ЗНИКНЕННЯ НА БАНКОВІЙ СЕКРЕТНОГО ДОКУМЕНТУ ЩОДО СИТНИКА