10 червень 2023, Субота, 03:02

ДБР розслідує можливі зловживання у ВК-77

11 Березня 2019г.
Несвободная Украина

Працівники управління ДБР, розташованого у Мелітополі, проводять досудове розслідування за заявами представників громадської організації стосовно можливих зловживань з боку службових осіб бердянської виправної колонії №77.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ДБР. Досудове розслідування розпочатои 26 лютого за ознаками правопорушень, передбачених ст.127 ч.2 (катування групою осіб), 365 ч.2 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), 364 ч.2 (зловживання владою або службовим становищем), 189 ч.2 (вимагання з використанням свого службового становища) Кримінального кодексу України.

Слідчими ДБР перевіряються усі повідомлення заявників відносно конкретних осіб, що утримуються у пенітенціарній установі. Втім, в інтересах слідства отримана інформація наразі не підлягає розголошенню, підкреслюють у ДБР.

Зазначимо, що у деяких ЗМІ та соцмережах поширюється інформація щодо нібито участі керівника теруправління ДБР у Мелітополі Дениса Кермана у проведенні перевірки дотримання законності у бердянській ВК-77. За повідомленнями у ЗМІ, перевірка не виявила жодних порушень.

"Вказана інформація не відповідає дійсності, оскільки Державне бюро розслідувань не наділено повноваженнями проведення подібних перевірок, тому керівник теруправління участі у подібних заходах не брав. Повноваження теруправління ДБР полягають у проведенні досудових розслідувань у межах своєї підслідності", - пояснили у ДБР.

Слідчі мелітопільського теруправління ДБР перевірять усі факти можливих зловживань посадовцями ВК-77 та просять осіб, постраждалих від таких дій, надавати до теруправління інформацію щодо можливих скоєних злочинів.