01 грудень 2023, П'ятниця, 18:56

У Криворізькій поліції Дніпропетровщини намагались приховати напад на правоохоронців

20 Березня 2019г.
200319 Dra

Слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань зареєстровано кримінальне провадження за фактом приховування тяжкого злочину службовими особами Криворізького відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області.

Про це повідомила перший заступник директора ДБР Ольга Варченко у соцмережі, передає Резонанс. Йдеться про приховування факту навмисного заподіяння працівникам правоохоронного органу тілесних ушкоджень у зв’язку із виконанням ними службових обов`язків.

Розслідування розпочато за ознаками злочину, передбаченого ст.396 ч.1 КК України.

Як повідомили раніше міськи активісти, 16 березня в одному з розважальних закладів Кривого Рогу група осіб здійснила напад на озброєних працівників поліції охорони під час виконання службових обов`язків.

Проте зі слів керівника міської поліції Кривого Когу Романа Ткаченка та керівника Саксаганського райвідділу, все відбулось наступним чином: "хулігани трохи поштовхалися з поліцією охорони".

"Будо прийняте рішення спустити справу на гальмах: ніхто нікого не бив, ніхто ні в кого не забирав автоматичну зброю, ніхто не намагався вбити співробітника поліці, навіть слідчо-оперативна група Саксаганського райвідділу МВС нічого не побачила", - стверджують міськи активісти у соцмережі.

"Керівництво міського управління поліції охорони, дізнавшись про інцидент, не виявило відповідного реагування, як і керівництво поліції Кривого Рогу. Лише, коли ситуація була поширена у мережі Інтернет і набула розголосу, резонанс не можливо було далі приховувати", - йдеться у повідомленні Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліці. - Про подію негайно повідомили Департамент внутрішньої безпеки НПУ, керівництво Національної поліції України, органи прокуратури та Державне бюро розслідувань. Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань розпочали кримінальне провадження за фактом приховування службовими особами Криворізького відділу поліції ГУНП у Дніпропетровській області тяжкого злочину - умисного заподіяння працівникам правоохоронного органу тілесних ушкоджень, у зв’язку із виконанням ними службових обов`язків, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.396 Кримінального кодексу України".

За диними ДВБ, особи самих нападників швидко встановили, як і місце їхнього перебування. 30-річний уродженець Кривого рогу, який першим завдав удару співробітникові поліції, після нічної події поїхав до столиці, де тимчасово проживає. 19 березня 2019 року його затримали у Дарницькому районі Києва і етапували до Кривого Рогу.

Його 29-річний спільник був затриманий за місцем мешкання у Кривому Розі. На теперішній час обоє поміщені до ізолятора тимчасового тримання. Одному з них вже оголошено підозру за ст.345 Кримінального кодексу України, іншому – найближчим часом.

Кримінальна відповідальність загрожує і посадовцям поліції, які, не бажаючи розголосу події, замість того, щоб захистити підлеглих співробітників, а в їхньому обличчі – честь і гідність поліції вцілому, приховали факт скоєння злочину, - акцентували у поліції.