30 травень 2023, Вівторок, 06:37

ДБР розслідує закупівлю ДФС непрацюючих сканерів для перевірки вмісту авто

23 Жовтня 2019г.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за фактом закупівлі ДФС сканерів для перевірки вмісту авто, що проходять митний контроль, із порушеннями законодавства. Про це повідомила заступник директора ДБР Ольга Варченко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Вона нагадала, що інформацію щодо закупівлі сканерів повідомив на брифінгу глава Державної митної служби Максим Нефьодов. Також він оприлюднив інформацію щодо сканерів на інших пунктах пропуску: їх було встановлено з порушеннями, й тепер їх потрібно перевстановити, витративши на це додаткові кошти платників податків.

"Справа серйозна, тож Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за цим фактом. Відповідні дані вже внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - пише О.Варченко.

За її словами ДБР попередньо відомо, що замість 7 сканерів було придбано лише 4, сканери було встановлено з порушенням технології, без необхідних спеціальних комплексів та дозволів, встановлені сканери не функціонують, деякі комплекси було побудовано за подвійну оплату.

"Зважаючи на перелічені факти, слідчі Центрального апарарату ДБР розпочали розслідування для повного та об’єктивного дослідження всіх обставин скоєного правопорушення. Дії працівників митниці завдали збитків державному бюджету та зашкодили державним інтересам. Кваліфікуються вони за ч.2 ст. 364 КК України", - резюмувала заступник директора ДБР.