» ДБР скерувало до суду перше провадження щодо катувань, вчинених правоохоронцями

07 липень 2022, Четвер, 11:40

ДБР скерувало до суду перше провадження щодо катувань, вчинених правоохоронцями

9 Серпня 2019г.
ГБР

Слідчі миколаївського теруправління ДБР завершили досудове розслідування провадження про катування правоохоронцями чоловіка.

Про це повідомила в.о. директора миколаївського теруправління ДБР Виктория Басалаева на брифінгу, передає Резонанс із посиланням на прес-службу ДБР.

За данимі слідства, метою неправомірних дій поліцейських було змусити потерпілого зізнатися у вчиненні злочину. Наразі це провадження вже розглядається в суді.

Це перше провадження щодо катувань, вчинених правоохоронцями, яке скероване слідчими ДБР до суду, підкреслила В.Басалаева.

"Так, слідчі встановили, що в лютому двоє працівників відділу кримінальної поліції Інгульського відділу Нацполіції в Миколаївській обл. з метою отримання зізнання у скоєнні кримінального правопорушення від потерпілого, незаконно проникли до його житла та нанесли йому тілесні ушкодження", — розповіла керівник теруправління ДБР.

Після цього чоловіка примусово помістили на заднє сидіння автомобіля та здійснили завідомо незаконний привід до Інгульського відділу поліції. Там правоохоронці били постраждалого, а також підвішували на трубі між письмовими столами у службовому кабінеті та умисно наносили удари у різні частини тіла.

Загалом слідчі миколаївського теруправління ДБР розслідують 83 кримінальні провадження за фактом спричинення громадянам тілесних ушкоджень працівниками правоохоронних органів, що мають ознаки катування (ч.1 ст.127, ч.2 ст.365 Кримінального кодексу України).

За словами В.Басалаєвої, всього у провадженні слідчих територіального управління перебуває 972 кримінальні провадження.