19 квітень 2024, П'ятниця, 20:46

ДБР слідчим шляхом перевірить закиди у диверсії під час вилучення військового майна

3 Липня 2020г.
99

Керівництво територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, керівник слідчого підрозділу ДБР та слідчі, які причетні до вилучення військової техніки, в рамках розпочатого службового розслідування відсторонені від займаних посад.

Про це пише Резонанс 3 липня із посиланням на ДБР.

Також Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань окрім кримінального провадження за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками ДБР та СБУ під час вилучення військового майна (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України) розпочато кримінальне провадження за фактом можливої диверсії (ст. 113 Кримінального кодексу України).

МОДЕЛЬ РОЗМЕЖУВАННЯ ПІДСЛІДНОСТІ ВІЙСЬКОВИХ ЗЛОЧИНІВ — ПРОПОЗИЦІЇ ДБР

Напередодні Держбюро поширило офіційну заяву: "2 липня 2020 року о 22:50 вилучені військові прилади (клістрони) були повернуті у військові частини.

За фактом вилучення військових приладів із військових частин Повітряних сил Збройних сил України у Державному бюро розслідувань розпочате службове розслідування.

На час якого посадові особи, причетні до вилучення техніки, відсторонені від займаних посад. За результатами службового розслідування буде вирішено питання щодо їх подальшого звільнення.

Наразі матеріали кримінального провадження витребувані із територіального управління ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, та передані для подальшого розслідування до Головного слідчого управління ДБР.

Також, за матеріалами Управління Внутрішнього контролю, Головним слідчим управлінням ДБР відкрито кримінальне провадження за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками ДБР та СБУ під час вилучення військового майна (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України)".

ДБР НАНОСИТЬ ЧЕРГОВИЙ УДАР ПО СИСТЕМІ ПРОТИПОВІТРЯНОЇ ОБОРОНИ КРАЇНИ – під таким заголовком 2 липня з'явилось повідомлення на офіційній сторінці у соцмережі Командування Повітряних Сил ЗС України.

Пряма мова: "До Дня зенітних ракетних військ, яке відзначатимемо завтра, 3 липня, Державне бюро розслідувань робить черговий «подарунок» захисникам неба. Так, 1 липня 2020 року у зенітну ракетну бригаду Повітряних Сил ЗС України (військова частина А2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницький. На підставі Ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С.Баєва, в межах кримінального провадження №62020240000000492, слідчими ДБР складено протокол огляду та вилучено чотири НВЧ прилади (клістрони) та відповідну супроводжуючу документацію. Слідчі інкримінують посадовим особам суттєві порушення у закупівлі клістронів. Разом з тим, у згаданій постанові суду не йде мова про вилучення, а лише «про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів».

Такі ж дзеркальні процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах на Одещині (в/ч А2800) та Херсонщині (в/ч А1836). Складається враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави.

У той час коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ у рамках масштабного військового навчання «Кавказ-2020», де навіть неприховано розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інституції дозволяють собі подібні речі…

До відома, надвисокочастотні прилади є одним із основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків та суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір та важливі стратегічні об’єкти держави. Ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи, водночас закликаємо усі правові інстанції приймати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Повітряних Сил України".

ВІЙСЬКОВА ПОЛІЦІЯ: ЯКОЮ ЇЙ БУТИ?

Як нагадує Резонанс, наприкінці травня слідчими теруправління ДБР у місті Хмельницькому скеровано до суду обвинувальний акт відносно начальника одного з управлінь Повітряних сил ЗСУ. Військовослужбовець обвинувачується у недбалому ставленні до військової служби, вчиненому в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що військовослужбовець не здійснив належне управління та контроль за використанням коштів, ввірених військовій частині Вінницької області на виконання капітального ремонту приміщення. Таким чином у 2019 році підприємство-виконавець робіт отримало оплату за фактично невиконані ремонтні роботи, що спричинило державі збитки у розмірі понад 793 тис грн.

КОМАНДУВАННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗСУ ЗАПІДОЗРИЛИ У КРИМІНАЛЬНИХ ПОРУШЕННЯХ ПІД ЧАС ДЕРЖЗАКУПІВЛЬ

Як писав Резонанс, слідчим управлінням військової прокуратури Центрального регіону України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016110330000023 від 10.03.2016 за фактом вчинення службовими особами Командування Повітряних Сил Збройних Сил України (військова частина А0215, м. Вінниця) під час здійснення державних закупівель протягом 2014-2015 років кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби)та ч. 4 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень).

Йдеться про держзакупівлю 115 акумуляторних батарей SS28300 на суму 2,1 млн грн за результатами відкритих конкурсних торгів за договором, укладеним між в/ч А0215 та вінницьким приватним підприємством «АВЕСТА АМ».

ВРЯТУВАТИ ВІЙСЬКОВУ ЮСТИЦІЮ. ЗАДАЧА З БАГАТЬМА НЕВІДОМИМИ