17 квітень 2024, Середа, 21:21

ДБР та справи Майдану

5 Листопада 2019г.
02094945 21215007

Директор ДБР у своїй колонці на УП написав, що частина справ Майдану будуть передані ДБР у зв’язку із втратою прокуратурою функції слідства. Це факт. Але, є декілька запитань.

Перше. Директор ДБР зазначає: «Справи Майдану. 5 тисяч томів матеріалів, які будуть передані новим слідчим. 5 років розслідування, які потрібно відмотати назад та дослідити з самого початку».

Питання 1: скільки насправді проваджень Майдану буде передане до ДБР? Вказівка директора ДБР на 5 тис. томів чистої води маніпуляція, оскільки це може бути і 1 провадження, може бути 10, 100. Чи не так?

Питання 2: що мав на увазі директор ДБР, вказуючи на необхідність «дослідити» події Майдану «з самого початку»? Завершити досудове розслідування – зрозуміло, а от «дослідити» та ще й «з самого початку» – ні.

Як зрозумів я, директор ДБР налаштований заново розслідувати всі події Майдану.

РУСЛАН РЯБОШАПКА ХОЧЕ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТУ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗСЛІДУВАННЯ СПРАВ МАЙДАНУ

Друге. Очільник ДБР зазначає: «в ДБР катастрофічно не вистачає слідчих… навантаження на одного слідчого – понад 100 проваджень».

Навантаження на слідчих ДБР, які працюють в територіальних управління ДБР, дійсно надвелика і це питання потрібно терміново вирішувати.

Але. Питання 3: яке навантаження на слідчих центрального апарату Бюро? Думаю, значно менше ніж в теруправліннях.

Раніше я писав, що ДБР, як і інші органи досудового розслідування, повинно щомісячно звітувати про зареєстровані кримінальні провадження та результати їх розслідування. Цю інформацію щодо слідчих прокуратури, СБУ, НП, НАБУ можна знайти на офіційному веб-порталі Генеральної прокуратури.

З’ясувати дійсне навантаження на слідчих ДБР в центральному апараті та в теруправліннях можна було б за умови існування та публікації вищевказаної статистичної інформації, але її немає.

Звісно, керівнику ДБР зручно, коли така інформація відсутня, коли сторонній спостерігач (наприклад, я або будь-який інший громадянин) позбавлений можливості оцінити та проаналізувати роботу ДБР, надати оцінку роботі Бюро. І це не тільки зручно, але й створює можливості для маніпуляцій.

Вважаю, що поставлені мною вище питання однозначно потребують відповідей, в першу чергу щодо «дослідження» слідчими ДБР подій Майдану «з самого початку».

Джерело

ПРО ВАКХАНАЛІЮ У ГПУ: ІСТОРІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ СПЕЦРОЗСЛІДУВАНЬ

89823080 4034293579945875 8967205416928804864 O
Олег Шрам Адвокат, ексрадник директора Державного бюро розслідувань, голова правління ГО «Рада громадського контролю»,