» Порошенку таки повідомлено про підозру

09 грудень 2022, П'ятниця, 15:23

Порошенку таки повідомлено про підозру

10 Червня 2020г.
Снимок экрана 2020-06-10 в 15.40.01

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру народному депутату України, експрезидентові Петрові Порошенку. Підозра стосується призначення експершого заступника глави Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

КОНТРРОЗВІДКА ТАКИ ЗНАЙШЛА РОСІЙСЬКИЙ ПАСПОРТ У ЦИВІЛЬНОЇ ДРУЖИНИ СЕМОЧКА

Про це пише Резонанс 10 червня із посиланням на пресслужбу Державного бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що народний депутат, який перебував у статусі п'ятого Президента України, схилив військову службову особу - голову Служби зовнішньої розвідки України до вчинення злочину, а саме перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, шляхом видання явно злочинного наказу (ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України), - твердять у ДБР.

Наразі слідчі Бюро вирішують питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Тим часом джерело Резонансу, наближене до Судової влади, наголосило, що "підбурювання є формою співучасті, і підбурювач на злочин несе відповідальність нарівні з виконавцем".

- Санкції статті, за якою оголошено підозру Порошенку, передбачають від 7 до 10 років ув‘язнення, - акцентував співрозмовник нашого видання.

СПРАВУ ЕКСРОЗВІДНИКА СЕМОЧКА ПЕРЕДАЛИ ДО ДБР

У свою чергу Порошенко заявив, що "Генпрокурор Ірина Венедіктова отримала чітку вказівку від президента Зеленського на незаконні дії щодо переслідування", - йдеться на сайті партії "Європейська Солідарність".

- Ми переконані, що тут є склад кримінального злочину – втручання в діяльність Генерального прокурора з боку або Офісу президента або президента. І сьогодні намагаючись це зробити, вони де-факто вручають підозру двом – Порошенку і Зеленському, – зазначив експрезидент. - Я наголошую, що країна повертається у часи Януковича. Я ще раз наголошую, що це немає ніякої іншої назви, ніж політичні переслідування опозиції і її лідера. Єдине, що вони придумали, це «треш» у вигляді того, що я на посаді президента намагався захопити державну владу, намагався здійснити державну зраду або якісь інші дурниці.

За словами Порошенка, "відповідно до законодавства, автором якого я є, змін до Конституції, які я вніс, зареєстрував і провів в першому читанні, Генеральний прокурор зобов’язаний брати участь у врученні підозри, якщо вважає за потрібне".

- Я перепрошую, але чим Семочко гірший від колишнього голови Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка, який приватизував конспіративну квартиру СЗР біля Володимирського собору в Києві за 1 тис. грн., незаконно прописавши туди своїх дітей, і який завдяки Зеленському зараз нужденно працює не у виправній колонії, а на посаді заступника міністра закордонних справ? Чи хіба Семочко гірший від Валерія Кондратюка, який ревно обслуговував Порошенка і був призначений Зеленським головою СЗР попри репутацію агента іноземної розвідки? - написав у соцмережі журналіст Володимир Бойко.

СИНДРОМ СЕМОЧКА КОСИТЬ І ВОЄННУ РОЗВІДКУ