» ДБР відкрило справу через можливе привласнення 900 млн грн ПриватБанку

03 жовтень 2022, Понеділок, 14:11

ДБР відкрило справу через можливе привласнення 900 млн грн ПриватБанку

13 Січня 2021г.
picture2_privatbank-perech_354966_p0

Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за ознаками кримінального злочину щодо причетних до можливої неправомірної розтрати коштів на юридичні послуги компанії "Астерс Консалт" Приватбанку і зловживань співробітників Національного банку України (НБУ).

Про це йдеться в листі ДБР громадської організації "Громадський комітет національної безпеки", текст якого мають "Українські новини", передає Резонанс 13 січня.

"Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №62020000000001029", - сказано в листі.

Як відомо, раніше ГО "Громадський комітет національної безпеки" звернулася в ДБР з проханням розслідувати факти кримінальних правопорушень.

Мова йде про завищену вартість юридичних послуг та причетності співробітників НБУ до розтрати коштів на юридичні послуги "Астерс Консалт" за договором з ПриватБанком.

Згідно з даними листи, витрати ПриватБанку за контрактом з AlixPartners з 2017 року склали 265 млн гривень, а з "Астерс Консалт" близько 700 млн гривень.

"Ми вважаємо, що в діях посадових осіб НБУ, директора і власника ТОВ "Астерс" та ТОВ "Астерс Консалт" Дідковського Олексія Володимировича, Рожкової Катерини Вікторівни та інших посадових осіб НБУ та "Приватбанку" є ознаки вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України", - сказано у зверненні "Громадської ради національної безпеки".

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) подав позов до Господарського суду Києва до екс-власникам і топ-менеджерам Платинум Банку, серед яких і заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

ФГВФО мотивував позов тим, що колишні посадовці "Платинум Банку", "внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, що виразилося в прийнятті необґрунтованих рішень", завдали збитки банку в розмірі 14,8 млрд гривень, який складається із сум неповернених і списаних у збиток кредитних коштів.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram