» ДБР викрила схему на львівській митниці

14 серпень 2022, Неділя, 01:00

ДБР викрила схему на львівській митниці

23 Грудня 2019г.
Взятка Луценко

Слідчі львівського теруправління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у зловживанні владою двом головним державним інспекторам митного поста "Західний" та державному інспектору відділу адміністрування митних платежів львівської митниці ДФСУ.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ДБР. Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці у змові з підприємцями налагодили злочинну схему розмитнення вантажних автомобілів MAN на територію України через "Західний" із заниженням митної вартості.

Підозрювані не перевіряли відомостей, що містяться у документах, які підтверджують митну вартість іноземних вантажівок та ігнорували повідомлення автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор".

Внаслідок дій митників нарахування митних платежів проводилося за значно заниженою ставкою, через що державний бюджет недоотримав понад 2 млн грн.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Львівської області.

Дії підозрюваних кваліфіковані як зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам  (ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України).