30 травень 2023, Вівторок, 14:25

ДБР взялось за оборудки у Спецтехноекспорті

14 Травня 2019г.

Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України здійснює досудове розслідування за фактом розтрати службовими особами державного підприємства "Спецтехноекспорт" державних коштів в сумі 198 млн грн, які були сплачені на рахунки фіктивних підприємств.

Про це йдеться у відповіді ДБР на запит видання Українська правда щодо перебігу розслідування стосовно "Спецтехноекспорту", передає Резонанс.

Слідчі Державної фіскальної служби У жовтні 2017 р. розпочали розслідувати, як службовці ДП "Спецтехноекспорт" з концерну "Укроборонпром" в кінці 2016 р., зловживаючи службовим становищем, перерахували ТОВ "Картер груп" 198 млн грн.

Дані кошти були сплачені згідно з договором постачання військових товарів за кордон. Пізніше ТОВ "Картер груп" змінило назву на ТОВ "Пром інфо".

У 2018 р. справу почало розслідувати СБУ. А відтепер ДБР. Розслідування проводиться за ч.5 ст.191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версією слідства, ТОВ "Картер груп" було створено з метою прикриття незаконної діяльності підприємств реального сектору економіки.

Як доказ наводяться свідчення нібито власників та працівників приватного підприємства, які заперечили свою причетність до господарської діяльності "Картер груп".

Натомість представник ДП "Спецтехноекспорт" наполягає, що над реалізацією згаданого договору здійснювала нагляд Держслужба експортного контролю, і що ті 198 млн грн були сплачені іноземним замовником з Індії, тому "розтрата державних коштів в даному випадку є неможлива".

У "Спецтехноекспорті" заявили, що у листопаді 2017 р. подали до СБУ зустрічну скаргу на ДФС, через що було порушене кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

На початку цього року НАБУ отримало дозвіл на вилучення секретних контрактів укладених "Спецтехноекспортом" протягом 2009-2018 рр. з урядом Індії. Зокрема мова йде і про документи, в яких фігурує ТОВ "Картер Груп".

Генеральний прокурор Юрій Луценко ще в листопаді 2017 р. заявив, що "Спецтехноекспорт" "вимило 200 млн оборонного бюджету".