22 вересень 2023, П'ятниця, 04:04

ДБР затримало екскерівника СБУ у Харківській області за підозрою у держзраді

12 Вересня 2022г.


КИЇВ. 12 вересня. Резонанс. Державне бюро розслідувань затримало колишнього керівника Управління Служби безпеки України у Харківській області. Йому інкримінують державну зраду та самовільне залишення місця служби. Про це повідомили у пресслужбі ДБР та Офісі Генпрокурора, передає Резонанс.

Деталі

Як зазначили у ДБР, посаду керівника обласного Управління СБУ підозрюваний обіймав до травня цього року. За даними слідства, 24 лютого 2022 року підозрюваний за власною ініціативою почав працювати на шкоду обороноздатності і державній безпеці України. Він не забезпечив виконання завдань, покладених на УСБУ в області та вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення Голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків.

Разом з тим, будучи військовослужбовцем і підпорядковуючись командувачу угруповання військ «Харків», підозрюваний самовільно залишив місце служби та незаконно перебував за межами Харківської області. Таким чином він усунувся від виконання бойових розпоряджень командувача і не організував контррозвідувальну і контрдиверсійну діяльність УСБУ в Харківській області.

Нагадаємо

Керівник Запорізької обласної прокуратури також покинув підпорядкований йому регіон на початку повномасштабної війни.

Разом з тим, нині місцеві бізнесмени вимагають звільнити Приходька через те, що він стоїть осторонь резонансної справи про розкрадання гуманітарної допомоги в регіоні, водночас виконує приватні замовлення та знищує місцевий бізнес. Втім реакції правоохоронних органів на ці факти наразі немає.