ДБР затримало слідчого ДФС і адвоката Ради адвокатів Дніпропетровської області - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 08:21

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ДБР затримало слідчого ДФС і адвоката Ради адвокатів Дніпропетровської області

18 февраля 2020г.

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань затримали слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та його пособника-адвоката, за вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 та ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Про це Резонансу повідомили 18 лютого 2020 року у ДБР.

За попередньою інформацією, слідчий ДФС за пособництва адвоката Ради адвокатів Дніпропетровської області, вимагав та одержав неправомірну вигоду в сумі 11 тисяч доларів США. Хабар призначався за закриття кримінального провадження відносно колишнього керівника суб’єкта господарювання за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Слідчого та адвоката затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про обрання відносно них запобіжного заходу.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх причетних до вчинення злочину.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід Головне управління внутрішньої безпеки ДФС України та Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Як писав Резонанс, слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, у рамках кримінального провадження задокументували одержання 10 тисяч доларів США адвокатом від свого колеги. 17 лютого 2020 року адвокату повідомлено про підозру у зловживанні впливом (ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України). Слідством встановлено, що адвокат, отримавши інформацію, що його колега займається адвокатською діяльнісю без юридичної освіти, вимагав та одержав від нього 10 тис доларів США. Кошти призначалися за вплив на правоохоронців щодо не притягнення колеги до відповідальності із подальшим позбавленням права на здійснення адвокатської діяльності.

АДВОКАТ ВИМАГАВ ГРОШІ З КОЛЕГИ БЕЗ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ, АЛЕ З АДВОКАТСЬКОЮ ПРАКТИКОЮ (ОНОВЛЕНО)