29 березень 2024, П'ятниця, 08:49

Завершено розслідування у справі щодо закупівлі неякісних бронежилетів Міноборони

27 Жовтня 2020г.
Ae09b1f Clipboard01 1

Слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві завершили досудове розслідування за фактом закупівлі Міністерством оборони України неякісних бронежилетів для потреб армії.

Про це повідомляє Резонанс 27 жовтня із посиланням на ДБР.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці Міністерства оборони України закупили неякісні бронежилети марки «Корсар МЗс-1-4», які не відповідають технічним вимогам та прострілюються. При цьому посадовці МОУ та представники компанії постачальника знали, що за умови намокання (дощування) у бронежилетах змінюється молекулярна структура «кевлару» і він втрачає свої куленепробивні властивості.

Встановлена сума збитків державному бюджету України внаслідок закупівлі неякісних бронежилетів становить майже 42 мільйона гривень.

20 жовтня 2020 року слідчі ДБР повідомили про підозру генерал-лейтенанту – колишньому заступнику Міністра оборони, який у квітні 2018 року, достовірно знаючи, про невідповідність бронежилетів виробництва ТОВ «ТЕМП-3000» своїм технічним умовам використав свої повноваження та змусив підлеглих, які доповідали про вказані недоліки, прискорити їх прийомку. Таким чином ексзаступник міністра оборони підозрюється в умисному невиконанні військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов'язками повинна була виконати, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 426 КК України).

Також повідомлено про підозру ще сімом фігурантам кримінального провадження, серед яких генерал-майор – колишній начальник одного з головних управлінь Міністерства оборони України, його заступники, а також засновник підприємства-виробника бронежилетів, який через заступника Міністра оборони лобіював інтереси свого підприємства.

5 листопада 2019 року було повідомлено про підозри 5 високопосадовцям Міністерства оборони України

Після ознайомлення підозрюваних та їх адвокатів з матеріалами кримінального провадження, до суду буде направлено обвинувальний акт.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснюють прокурори Офісу генерального прокурора.

Оперативне супроводження здійснювалось Головним оперативним управлінням ЦА ДБР та Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України.

КОЛИШНЬОМУ ЗАСТУПНИКУ ПОЛТОРАКА ВРУЧИЛИ ПІДОЗРУ У СПРАВІ ЗАКУПІВЛІ НЕЯКІСНИХ БРОНЕЖИЛЕТІВ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram..