» ДБР знову кличе Порошенка на допит. Вже як підозрюваного (документ)

07 грудень 2022, Середа, 09:05

ДБР знову кличе Порошенка на допит. Вже як підозрюваного (документ)

25 Червня 2020г.
Снимок экрана 2020-06-25 в 01.07.28

Державне бюро розслідувань викликає п‘ятого президента, народного депутата України Петра Порошенка на допит як підозрюваного 30 червня.

Про це пише Резонанс 25 червня із посиланням на ДБР.

- Відповідно до статей 133, 135-139, 224 Кримінального процесуального кодексу України підозрюваний Порошенко П.О. викликається на 10 годину 00 хвилин 30 червня 2020 року до Державного бюро розслідувань для допиту у якості підозрюваного, проведення одночасного допиту та інших процесуальних дій у кримінальному провадженні № 62019000000000753, - йдеться на сайті Бюоро. - Підозрюваному необхідно з’явитися за адресою: м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 15. Явка обов'язкова. При собі мати паспорт або інший посвідчуючий документ.

ПОРОШЕНКУ ТАКИ ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ

Як нагадує Резонанс, 10 червня Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру народному депутату України, експрезидентові Петрові Порошенку. Підозра стосується призначення експершого заступника глави Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

КОНТРРОЗВІДКА ТАКИ ЗНАЙШЛА РОСІЙСЬКИЙ ПАСПОРТ У ЦИВІЛЬНОЇ ДРУЖИНИ СЕМОЧКА

Слідством встановлено, що народний депутат, який перебував у статусі п'ятого Президента України, схилив військову службову особу - голову Служби зовнішньої розвідки України до вчинення злочину, а саме перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, шляхом видання явно злочинного наказу (ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України), - твердять у ДБР.

Наразі слідчі Бюро вирішують питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Тим часом джерело Резонансу, наближене до Судової влади, наголосило, що "підбурювання є формою співучасті, і підбурювач на злочин несе відповідальність нарівні з виконавцем".

- Санкції статті, за якою оголошено підозру Порошенку, передбачають від 7 до 10 років ув‘язнення, - акцентував співрозмовник нашого видання.

ПОРОШЕНКО ТРАДИЦІЙНО ПРОІГНОРУВАВ ВИКЛИК ДО ДБР