01 грудень 2023, П'ятниця, 18:26

Депутат Македон просить ОАСК скасувати призначення Труби директором ДБР

7 Травня 2018г.
904748

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від народного депутата Юрія Македона до Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад директора Державного бюро розслідування, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань. Треті особи – президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр Судової влади України.

ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ

За офіційною інформацією, позивач просить суд визнати протиправними дії відповідної Комісії  щодо розгляду кандидатури, проведення рейтингового голосування, відбору та внесення подання прем’єр-міністру України про призначення Романа Труби на посаду директора ДБР.

Окрім цього позивач – Юрій Македон, просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Комісії про відбір Романа Труби на посаду директора Державного бюро розслідувань та про внесення подання прем’єр-міністру про його призначення на відповідну посаду.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження у даній адміністративній справі, - інформує прес-служба ОАСК.

«НЕБАЙДУЖІ ГРОМАДЯНИ» ПОСКАРЖИЛИСЬ НА ДБР ДО ГПУ ТА МІН‘ЮСТУ

Як даними Резонансу, уродженець Вінницької області нардеп від БПП Юрій Македон вважався одним із фаворитів конкурсу у керівники ДБР. 2009 року він за власним бажанням звільнився з органів СБУ, де очолював напрямок протидії корупції у правоохоронних органах та судах, потім отримав свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю та розпочав активну громадсько-політичну діяльність.

Як повідомляв Резонанс, 16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала керівником Держбюро розслідувань Романа Трубу.

 

22 листопада Президент України Петро Порошенко призначив Романа Трубу на посаду директора Державного бюро розслідувань.

Свого часу Р. Труба працював прокурором Пустомитівського району. Після цього 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький запросив його на роботу до Головного слідчого управління ГПУ

ДИРЕКТОР ДБР ЗАЯВИВ, ЩО ПРОЙШОВ ЛЮСТРАЦІЙНУ ПЕРЕВІРКУ В ГПУ ЩЕ 2015 РОКУ