» Депутат-вбивця Лозинський зняв з себе судимість

03 липень 2022, Неділя, 23:19

Депутат-вбивця Лозинський зняв з себе судимість

20 Травня 2019г.
Лоза

Дніпровський районний суд Києва зняв судимість з екс-депутата Верховної Ради Віктора Лозінського, засудженого у 2011 р. за вбивство з особливою жорстокістю.

Відповідну ухвалу суду від 6 травня 2019 р. оприлюднено у реєстрі судових рішень, передає Резонанс.

За даними судового засідання, В.Лозінський звернувся до суду із заявою, в якій просив зняти з нього судимість, вказавши, що "має право на дострокове зняття судимості, оскільки положення ч.2 ст.91 КК України (Зняття судимості до закінчення строків не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини - ред.), які погіршують його становище, на нього не розповсюджуються, оскільки не мають зворотної дії в часі.

"Зняти з ОСОБА_1 (Лозінський - ред.) судимість за вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 20 квітня 2011 р., зміненого ухвалою Апеляційного суду Києва від 26 березня 2012 р. та ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 р.", - йдеться у рішенні суду.

За матеріалами суду, з дня, коли В.Лозінського було достроково звільнено від відбування покарання, минуло понад 3 роки.

"Тобто більше, ніж половина строку погашення судимості за вчинення тяжкого злочину, до якого відноситься найтяжчий із вчинених ним злочинів. Дані, що строк погашення судимості переривався, відсутні", - зазначено в ухвалі суду.

З 6 квітня 2016 року діяльність В.Лозінського "була направлена на створення і роботу нових підприємств, організацію виробництва, що пов’язане зі сферою сільського господарства", йдеться у рішенні. Це, на думку суду, є мотивом, який дозволив прийняти відповідне рішення.

"Такі обставини дають підстави вважати, що після відбуття покарання у виді позбавлення волі засуджений своєю зразковою поведінкою і сумлінним ставленням довів своє виправлення", - йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, 16 червня 2009 р. В.Лозінський з особливою жорстокістю вбив місцевого мешканця Валерія Олійника за те, що той опинився у мисливських угіддях, де полював депутат в компанії з районним прокурором та керівником районної міліції.