» Депутатам комісії Запорізької міськради з питань земельних відносин не донесли мільйонний хабар

07 липень 2022, Четвер, 10:26

Депутатам комісії Запорізької міськради з питань земельних відносин не донесли мільйонний хабар

7 Червня 2019г.

Під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області працівники поліції та УСБУ затримали на хабарі директора оціночно-консалтингової фірми. 6 червня 2019 року цей керівник землевпорядного ТОВ одержав чергову неправомірну вигоду у 94, 5 тис грн за вплив на депутатів Запорізької міської ради. За цю суму вони мали провести рішення сесії щодо продовження договору оренди земельної ділянки у місті або її викупу.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прокуратуру Запорізької області.

На місці вчинення злочину правоохоронці знайшли та вилучили ще 945 тис грн, отриманих посередником для підкупу депутатів постійної комісії міської ради з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин.

Згаданого бізнесмена затримали у порядку ст. 208 КПК України на місці вчинення злочину у межах досудового розслідування, розпочатого за ознаками ч. 3 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом), - наголосили в прокуратурі.

Джерела наближені до суду поінформували Резонанс, що цей факт вимагання неправомірної вигоди вартові закону викрили у ході іншого розслідування. 5 червня слідчі справи постановою процесуального керівника об’єднані в одну.

Торік у грудні за оперативними матеріалами УСБУ у слідчому управлінні ГУНП розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 ККУ (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).

Оперативники запорізького підрозділу СБ України дізнались про стійку корупційну схему вимагання неправомірної вигоди за участі службових осіб. Крім затриманого бізнесмена-посередника, який мав лише 10% від корупційних оборудок, у поле зору вітчизняної спецслужби потрапив і адвокат, який є помічником одного з депутатів постійної комісії міськради з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин міської ради. А також один з керівників управління з питань земельних відносин міськради.

Компетентний співрозмовник Резонансу звернув увагу, що профільну комісію міськради очолює член «Опозиційного блоку» Ігор Чумаченко.

До складу постійної комісії також входить скандальний депутат з фракції «УКРОП» Михайло Прасол.

ПРОКУРОР ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОВІДОМИВ ПРО ЗМІНЕНУ ПІДОЗРУ СКАНДАЛЬНОМУ ДЕПУТАТУ

У прес-службі прокуратури області відмовились коментувати ці відомості Резонансу. Натомість там акцентували, що «досудове розслідування триває, проводяться належні слідчі (розшукові) дії. Та вживаються відповідні заходи щодо встановлення всіх осіб, причетних до корупційного злочину».

Фото: СБУ