30 травень 2023, Вівторок, 08:14

Держаудит підтвердив порушення під час тендеру по Львівському сміттєзвалищу

23 Листопада 2018г.

Як я і обіцяв, я звернувся з листом на адресу Державної аудиторської служби щодо виявлених мною порушень при проведенні торгів із реконструкції Грибовицького сміттєзвалища та ліквідації негативних наслідків аварії на землях Малехівської сільської ради.

У Західному офісі Держаудитслужби, зокрема, підтвердили, що ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» не мало підстав для виграшу у тендері, оскільки у неї була відсутня достатня кількість будівельної техніки згідно з технічним завданням. Деякої техніки взагалі не має. 

Реконструкцію Львівського сміттєзвалища виконуватиме компанія, яка майже немає техніки.

РЕКОНСТРУКЦІЮ ЛЬВІВСЬКОГО СМІТТЄЗВАЛИЩА ВИКОНУВАТИМЕ КОМПАНІЯ, ЯКА МАЙЖЕ НЕМАЄ ТЕХНІКИ

Також аудиторами встановлено, що замовник робіт – львівське комунальне підприємство «Збиранка» не оприлюднило додатки до договору на проведення робіт на сайті держзакупівель «Прозоро», а саме – кошторис та календарний графік виконання робіт.

У своїх поясненнях голова тендерного комітету ЛКП «Збиранка» Герус Х.Б. заявила, що, буцімто, не завантажила файл з додатками на сайт «Прозоро» через раптове відключення електромережі. На наступний день їй це знову не вдалось. Хочу зауважити, що ревізія проходила через чотири місяця після підписання договору і чому за цей час ніхто не завантажив додатки до договору – пояснень немає. У всіх інших користувачів сайту «Прозору», як бачимо, проблеми не спостерігаються. 

Більше того, на момент підготовки цієї статті сплинуло вже шість місяців, а важливих додатків до договору між ЛКП «Збиранка» та ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» досі не оприлюднено.

І це не дивно, бо компанія «Сучасні будівельні рішення» на момент ревізії (через чотири місяці після підписання договору) так і не приступила до виконання взятих на себе обов’язків. За моєю інформацією роботи не розпочалися і в листопаді 2018 року (договір було підписано 14 травня 2018 року).

Співробітники ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» по телефону не змогли відповісти, чому не відбувається реконструкція Грибовицького сміттєзвалища, так як, з їх слів, вони не володіють взагалі інформацією по цьому об’єкту.

Наразі вже наступила зима і наскільки затягнеться довгоочікувана реконструкція сумнозвісного полігону – невідомо. Не виключено, що роботи затягуються для того, щоб потім знайти причини для підвищення вартості робіт. Наприклад, на полігоні за цей час «ускладниться» ситуація, або взимку стане «важче працювати». 

На тлі затягування виконання робіт стає логічним, чому тендерний комітет ЛКП «Збиранка» приховує додаток до договору з календарним графіком виконання робіт.

Приведемо ще один факт. У рамках кримінального провадження №32017100000000104 від 11.07.2017  київська податкова міліція розслідує участь ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення» (код ЄДРПОУ 37469814) у схемі по незаконному переведенню грошей в готівку. Тобто по фіктивним договорам закуповуються товари та послуги, а «ями» (фіктивні компанії) отримані гроші знімають з рахунків, отримаючи готівку. При такій схемі підприємці уникають від сплати податків. На даний момент ТОВ БК «СБР» подало позов до Окружного адміністративного суду м. Києва щодо скасування податкових-повідомлень про донарахування податків

За результатами перевірки на голову тендерного комітету ЛКП «Збиранка» складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 164-14 КУпАП (Порушення законодавства про закупівлі).

Матеріали перевірки держаудитори направили до Червоноградської місцевої прокуратури.

КАК САДОВОГО «ВЫНОСЯТ» ИЗ ПРЕЗИДЕНТСКОЙ ГОНКИ