» Держекоінспекція з‘ясувала причину загибелі креветок у Хаджибейському лимані

10 грудень 2022, Субота, 11:33

Держекоінспекція з‘ясувала причину загибелі креветок у Хаджибейському лимані

16 Червня 2020г.
102816559_124031519338140_1235169956778748813_o

За попередніми результатами загибель креветок на Одещині спричинена зниженням вмісту кисню у воді, що пов'язано з масовим розмноженням водоростей.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований у соцмережі, передає Резонанс 16 червня.

"Днями новина про мор креветок на Одещині обійшла багато українських ЗМІ. Комісія, у складі якої були представники Держекоінспекції в Одеській області, Одеського рибоохоронного патруля, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та РА "Хаджибейський лиман", здійснила виїзд на місце екологічного лиха, щоб виявити, чому воно сталось. Можлива причина загибелі креветок - зниження вмісту розчиненого у воді кисню, спричинене масовим розмноженням водоростей через спеку", - написав посадовець.

Він пояснив, що ця причина є попередньою, а щоб отримати правдиві результати, необхідно провести дослідження у лабораторії.

"Це поки що попередні результати виїзду, а встановити реальне положення справ можна буде тільки після лабораторного дослідження", - зазначив Мальований.

Голова ДЕІ також додав, що для збереження морської фауни у Хаджибейському лимані необхідно дотримуватись певних рекомендацій.

"Щоб не допустити подальшої загибелі водних біоресурсів у Хаджибейському лимані, необхідно:

- контролювати вміст кисню у воді на різних глибинах;

- контролювати температуру води;

- контролювати вміст біогенних елементів у воді, особливо у місцях впадання в водойму приливів;

- контролювати склад води, яка пройшла очистку на станції біологічної очистки «Північна» та випускається у водойму", - підкреслив посадовець.