22 вересень 2023, П'ятниця, 04:45

Дещо про «чесне» розслідування

19 Грудня 2017г.
Dyminskiy

Останні дні відзначились стрімким розвитком подій стосовно П.Димінського, з яким у мене укладено договір про надання правової допомоги.

Ще 6-го числа особа була свідком у кримінальному провадженні щодо ДТП, а, ймовірно, 7-го грудня особа уже стала підозрюваним. 11 грудня слідчий, можливо, отримав ухвалу суду про затримання підозрюваного для доставки в суд з метою обрання запобіжного заходу.15 грудня 2017р. в базі даних МВС з’явився профіль П.Димінського як особи, яку розшукує МВС, а за інформацією із ЗМІ 16 грудня Нацполіція подала документи щодо згаданої особи до Генерального секретаріату Інтерполу в Ліон.

Про всі описані вище події, я як адвокат дізнаюсь із засобів масової інформації!

Я, як адвокат П.Димінського заявляю, що органом досудового розслідування не вжито заходів для вручення П.Димінському повідомлення про підозру у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України для вручення повідомлень, а також, що у органу досудового розслідування відсутні дані про належне підтвердження про факт вручення повідомлення про підозру П.Димінському у будь-який інший спосіб, передбачений чинним законодавством, у зв’язку з чим П.Димінський , на мою думку, не набув статусу підозрюваного у кримінальному провадженні.

Судова практика підтверджує мою тезу.

Я не знаю які підстави для оголошення підозри знайшла сторона обвинувачення, оскільки на день написання цього посту, моє клопотання до слідчого про надання мені можливості ознайомитися із матеріалами справи та отримати копії документів не розглянуто, але аналіз наявної у мене інформації дає підстави стверджувати про відсутність належних і допустимих доказів причетності П.Димінського до скоєння ДТП.

Дуже великі сумніви з точки зору допустимості доказів викликають висновки 29 проведених в ході слідства експертиз, оскільки судом задоволено заявлений стороною захисту відвід усім експертам, які їх проводили. Призначена судом 23 листопада комісійна експертиза на даний час не проведена. Мені не відомо про наявність очевидців події, які б вказували на П.Димінського як на учасника ДТП.

Натомість такий карколомний розвиток подій з боку Нацполіції і прокуратури - обвинувачення, розшук, Інтерпол…..

Керівники органів слідства заявляють про «чесне» розслідування….., але це розслідування не має елементарних ознак чесності!

Із таким завзяттям слідство «завтра» ймовірно буде накладати арешт на усі активи підозрюваного!..... і для слідства неважливо буде те, що усі матеріальні збитки відшкодовані і забезпечувати якісь уявні відшкодування немає підстав…..

Чесно кажучи, я спочатку навіть не зрозумів що відбувається, але просте співставлення фактів та подій дає відповіді на всі запитання.

А факти дуже прості:

- 15 грудня у ЗМІ з’явилось повідомлення про відмову власника «віддати телеканал ЗІК в управління на 3 роки» і що з такою пропозицією звернувся народний депутат Блоку Петра Порошенка Гліб Загорій з дружиною Катериною;

- 17 грудня , через ЗМІ, дружина нардепа Загорія підтвердила! факт зустрічі із П.Димінським у зв’язку із тим, що він є власником телеканалу і що зустріч стосувалась продажу або передачі в управління телеканалу;

- між іншим, з повідомлень ЗМІ відомо, що саме Загорій “ гасив пожежу “, пов’язану із членами сім’ї Генерального прокурора Ю.Луценка і об’єктами нерухомості по вул.Еспланадній в м.Києві.

Чи пов’язані ці факти (зустріч подружжя Загоріїв із П.Димінським, відмова їм у передачі телеканалу в управління, зв'язок Загорія з членами сім’ї Генерального прокурора Ю.Луценка і спільні бізнесові питання, активізація розслідування кримінального провадження після заяв матері загиблої особи про відсутність матеріальних претензій, оголошення підозри, подальший розшук, активне висвітлення цих подій у ЗМІ)?

Відповіді на ці питання, сподіваюсь, ми дізнаємось пізніше.

Але я, як і кожен член суспільства, маю право на постановку таких питань і на пошуки відповідей на них.

Аналізуючи вищевикладену інформацію, на мою думку, перебування П.Димінського в Україні, не є безпечним для нього, оскільки розслідування кримінального провадження відверто набуло ознак комерційно – політичних мотивів переслідування.

Джерело

20994043_486246445089100_5135908989503149846_n
Микола Лисий Адвокат, екс-Військовий прокурор Західного регіону України