Головна Суспільство Деталі безумовного припинення вогню обговорили в Києві

Деталі безумовного припинення вогню обговорили в Києві

Офіс президента України повідомив, що безумовне припинення вогню має розпочатися 12 травня. Це рішення було озвучено в результаті зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини, Польщі та Великої Британії в Києві.

Про це розповідає Резонанс

В заяві зазначено, що «(Сторони – ред.) погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію».

Вимоги учасників зустрічі

Учасники зустрічі підкреслили важливість того, щоб припинення вогню було всеосяжним, охоплюючи повітря, море і сушу. Для успішної реалізації цих заходів необхідний ефективний моніторинг, що має бути здійснено у тісній координації зі Сполученими Штатами.

Протягом тридцяти днів дії перемир’я, за словами учасників, дипломатична робота буде зосереджена на визначенні безпекових, політичних та гуманітарних аспектів миру. Вони також наголосили на «надзвичайній важливості» зміцнення Сил оборони, що має стати основною гарантією суверенітету та безпеки України.

Санкції та підтримка

Сторони домовилися про застосування більш жорстких санкцій до банківського та енергетичного секторів росії у разі відмови від повного та безумовного припинення вогню. До санкцій мають бути включені «потужний» 17-й пакет санкцій Євросоюзу, який буде скоординовано з санкціями Великої Британії, Норвегії та США.

«Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7».

Крім того, партнери висловили готовність продовжувати оборонну підтримку України, включаючи фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь.

Після завершення зустрічі лідери провели телефонну розмову з президентом США, який закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між росією та Україною. Він попередив, що у разі відмови з цього питання, Вашингтон та його партнери запровадять нові санкції.

Читайте також