18 квітень 2024, Четвер, 07:25

Деякі справи НАБУ суди не розглядають “через те, що там взагалі немає що розглядати”, – Володимир Пилипенко

14 Листопада 2018г.
Pylypenko 1572262506

В українських судових органах величезний кадровий недобір. Тож навантаження на працівників таке, що потрібно працювати і в день, і вночі. Відтак, суттєво затягуються розгляди не лише тих справ, якими займалось НАБУ, а й цілої низки цивільних проваджень.

Про це в ефірі телеканалу ZIK розповів голова політичної ради партії "Відродження", представник України у Венеційській комісії в 2013-2017 роках Володимир Пилипенко.

«Минулого тижня звучали заяви від якихось єврокомісарів, які розповідали, що НАБУ так гарно працює, а Антикорупційна прокуратура нічого не робить і її треба змінити. Та, як на мене, у цьому випадку не можна все зводити до того, що, чомусь, один орган дієвий, а інший – ні. Вони працюють у зв’язку», – переконаний відомий правник. Адже, на його думку, результати роботи одного органу безперечно відображатимуться на результатах іншого.

«Якщо ти першим взяв до рук якусь справу, та не можеш її нормально та професійно зробити, замість тебе прокурор цього уже не поправить. Він не має таких повноважень», – підкреслив експерт.

Натомість, за його словами, крапку у такій справі ставить суд, тож все не завжди може закінчуватись обвинувальним вироком, чого «і бояться у НАБУ». Мовляв, питання якості розслідування якраз і є юрисдикцією Бюро.

«Суд може повернути справу для того, щоб якісніше викласти обвинувальний акт, позицію, чому конкретна особа вважається обвинувачуваною. Якщо ж суд бачить, що у справі не проведені слідчі дії або ж вони відбувались із порушенням, чи об’єктивно не встановлено вину, це все потім відображатиметься на вироку. Тому деякі справи, можливо, не розглядаються через те, що там взагалі немає що розглядати», – зауважив Володимир Пилипенко.

Коментуючи велику кількість справ, у яких, за даними НАБУ, навіть не відбулось підготовче судове засідання, юрист зазначив: у судових органах великий кадровий голод. «Є ще й мільйони цивільних справ, які не відбуваються вчасно. Зараз у нас вже є такі справи, які призначаються аж на наступний рік», – розповів експерт.

У той же час, за його словами, саме через суттєвий кадровий недобір, навантаження на служителів Феміди таке, що «потрібно працювати і вночі». «Через це справи не можуть слухатись вчасно, день у день, як цього вимагає цивільний та кримінальний процесуальні кодекси», – наголосив політик.

Як повідомлялось раніше, у НАБУ заявили, що із 166 кримінальних проваджень, в яких детективи Бюро завершили досудове розслідування, а прокурори САП скерували відповідні акти до суду, у 48 провадженнях навіть не відбулося підготовче засідання.