01 червень 2023, Четвер, 05:44

Директор ДБР Труба звільнив керівника прес-служби за оприлюднення новини про відкриття справи на Порошенка

27 Травня 2019г.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба звільнив тимчасового виконувача обов’язків голови прес-служби відомства Андрія Мальчика через оприлюднення новини про відкриття справи на колишнього президента Петра Порошенка за заявою екс-чиновника часів Януковича Андрія Портнова. Про це на своїй сторінці у Facebook написала співробітниця ДБР, головний спеціаліст відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ Ірина Винокурова.

Вона підкреслила, що інформаційне повідомлення було підготовлене та узгоджене зі слідством із дотриманням усіх юридичних нюансів. "Безперечно, це суспільно важлива інформація, бо журналісти обривали телефони прес-служби весь день. На жаль, це вже не перший випадок цензури, пов‘язаний саме з провадженнями, де згадуються гучні прізвища", - написала І.Винокурова.

За її словами Роман Труба мотивував рішення змінити Андрія Мальчика так: "Ти мав стати людиною Директора...тобто... професіоналом! Тобі давався такий шанс! Такий шанс!".

"Сьогодні ж нам призначили нового в.о. начальника прес-служби Державного бюро розслідувань – дизайнера Максима Білоусенка!!! Ну як нового….Півтора місяці тому ми усією прес-службою домоглись, аби директор його зняв ( на фото - результати квітневої зустрічі з колективом, де вказані усі претензіії). Через відсутність освіти, належного досвіду, абсолютну некомпетентність та як наслідок – невміння знайти спільну мову з колективом. Призначений за дивним збігом обставин – колишній помічник народного депутата від "Народного фронту" Кодоли. Він, певно, на відміну від свого попередника, "людина Директора", - написала І.Винокурова.

Вона також повідомила, що згідно Закону України про "Державне бюро розслідувань", кадрові питання Директор має погоджувати із першим заступником та заступником. А в.о. керівника підрозділу, відповідно до закону, призначається старший за віком службовець підрозділу. "Призначений в.о. - не старший за віком. Про "бути людиною Директора", як основний критерій під час призначення, у законі нічого не написано", - акцентувала І.Винокурова.