
Всеволод Розумовський, для Резонансу
За результатами ознайомлення з авторефератом кандидатської дисертації члена Громадської ради доброчесності Михайла Жернакова цікавим виявилось не тільки те, що його науковим керівником був його ж вітчим Кучерявенко Микола Петрович, а й те, що його офіційними опонентами (особами, які за домовленістю пишуть позитивний відгук та приходять на захист дисертації особи, щоб сказати декілька формальних зауважень до її роботи, та резюмувати яка ж вона все-таки гарна) були – співробітник ВНЗ С.Ківалова Латковська Тамара Анатоліївна, та як не дивно – кандидат на посаду судді Верховного Суду Берназюк Ян Олександрович.
Берназюк Ян Олександрович був помічником Арсенія Яценюка, та є помічником Голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича, а раніше працював заступником керівника секретаріату цього комітету. Однокурсник Міністра юстиції Павла Петренка та давній соратник екс-прем’єра Яценюка, має шанс отримати схвальний відгук від Громадської ради доброчесності, адже з огляду на те, що Михайло Жернаков все ж захистив і не лише кандидатську, відгук Яна Берназюка як опонента був явно позитивний.
Латковська Тамара Анатоліївна, завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Чернівецького юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія» (Президентом якого є С.Ківалов) була і офіційним опонентом під час захисту докторської дисертації мати Михайла Жернакова – судді Ольги Мінаєвої. Вже навіть просто цікаво, а сам Ківалов про це знає?
Михайло Жернаков захистив докторську дисертацію в 30 років. На перший погляд, Ольга Броварець ну просто блякне на фоні цього генія. Але чому є недовіра до наукових здобутків Михайла? Як ми вже зазначали, науковим керівником кандидатської дисертації Михайло Жернакова був його вітчим академік Микола Кучерявенко. І саме він є визнаним фахівцем в галузі фінансового права. У 1987 році М. Кучерявенко захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, у 1998 році – на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук, тема - «Теоретичні проблеми правового регулювання податків і зборів в Україні».
А тепер давайте звернемо увагу на теми дисертаційних робіт Жернакова – «Правове регулювання представництва у сфері оподаткування» та «Податкові спори: реформування механізмів вирішення». Науковим консультантом докторської дисертації Михайла Жернакова була шановний вчений Лідія Воронова, яка також була вчителем і Миколи Кучерявенко.
А тому, наукові досягнення Михайла Жернакова заслуга як бачимо не його особиста, а скоріш за все його вітчима – академіка Миколи Кучерявенка. За результатами додаткового ознайомлення із офіційним сайтом Миколи Кучерявенко нами було виявлено, що він добре знайомий із Ігорем Самсіним (колишнім Головою ВККС), і це пояснює успішні здобутки Михайла як кандидата на посаду судді. Адже за часів злочинної влади, коли як постійно звучить від Михайла Жернакова, все було «продажно» у доступі до професії, Михайлу вдалося стати суддею. Однак, чомусь себе суддею Януковича він не вважає.
Ігор Самсін і Микола Кучерявенко. Фото: Офіційний сайт Миколи Кучерявенко
Більш того, як виявилось, науковим консультантом докторської дисертації Ігоря Самсіна у 2014 році був ….А хто б ви думали? Так – Микола Кучерявенко. Тема – «ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ В МЕХАНІЗМІ ФІНАНСОВО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)». І як це розцінювати, вдале написання та захист докторської як «благодарочка» за кар’єру пасинка?
А чи не мав Ігор Самсін конфлікту інтересів при прийнятті рішення ВККС про надання рекомендації щодо переведення судді Вінницького окружного адміністративного суду Жернакова Михайла Володимировича — на посаду судді окружного адміністративного суду міста Києва?
І чи не здається Вам, шановні читачі, що на фоні цього, будь-які звинувачення, дії та заяви всіх цих громадських «реформаторів», з урахуванням їх власної біографії, назвати не інакше як винятковий цинізм просто неможливо?
А колись Михайло Жернаков був не цинічним, а добрим хлопчиком, який носив довге волосся, сережки та браслети й полюбляв тваринок.
Фото: Офіційний сайт Миколи Кучерявенко