Головна Новини Дискусія в Давосі: США та НАТО про членство України в Альянсі

Дискусія в Давосі: США та НАТО про членство України в Альянсі

На «Українському сніданку» в Давосі представники НАТО та США, зокрема генеральний секретар НАТО Марк Рютте та спеціальний посланець США Річард Гренелл, обговорили питання членства України в Альянсі, продемонструвавши різні підходи до цього важливого питання.

Про це розповідає Резонанс

Різні погляди на гарантії безпеки для України

Обговорення розпочав Марк Рютте, який підкреслив, що Україні необхідні надійні гарантії безпеки. Він зазначив, що такі питання не варто обговорювати публічно, щоб уникнути «переговорів з Путіним без Путіна», за яких російський президент залишався б у Москві та контролював ситуацію. Рютте також висловив сподівання на швидке членство України в НАТО.

Критика з боку США щодо витрат на оборону

У відповідь на слова Рютте, Річард Гренелл, який приєднався до дискусії в режимі відеозв’язку, зауважив, що якщо генеральний секретар НАТО виступає за приєднання України до Альянсу, це може викликати серйозні проблеми. Гренелл звернув увагу на те, що американці фінансують оборону, і не можна просити їх про розширення НАТО, якщо інші члени не виконують свої зобов’язання. Він закликав Нідерланди активізувати витрати на оборону, які мають становити 2% від ВВП.

На що Рютте погодився, зазначивши, що 2% ВВП на оборону є недостатніми для забезпечення колективної безпеки НАТО. Він стверджує, що якщо ситуація не зміниться, НАТО може зіштовхнутися із серйозними викликами через кілька років, адже Китай виробляє військову продукцію значно більше, ніж США.

Рютте також звернувся до європейців, закликаючи їх фінансувати збройні постачання для України, зазначивши, що нинішні витрати американців є надто великими порівняно з європейськими. Він наголосив, що Україні слід надати підтримку, оскільки вона географічно ближча до Європи.

Також варто зазначити, що напередодні єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс закликав Європейський союз суттєво збільшити оборонні витрати та скоротити терміни досягнення військових цілей НАТО з 2044 до 2030 року через зростаючу загрозу з боку росії.

Кубілюс підкреслив, що впродовж кількох наступних років необхідно інвестувати понад 500 мільярдів євро у розвиток оборонної промисловості Європи.

Перегляди: 24

Читайте також