До Дня юриста... - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 10:24

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

До Дня юриста…

8 октября 2018г.
0

Хотів написати привітання до Дня юриста, а вийшло про наші проблеми професії. Бо креативність влади - це круче ніж героїн. Те, що чудять сьогодні при владі, нормальна людина просто ніколи не зможе передбачити. Нове ноу-хау - «сурогатні» нотаріуси! Знаєте, як є натуральна шкіра, а є шкірзамінник - дерматин. Так і тут.

Влада знайшла проблему - по селах не вистачає нотаріусів. Приватні типу селянам дорого, а державних дуже мало. Щоб зробив професіонал? Подивилися б на корінь проблеми - чому не вистачає. Як можна їх привабити. Ну якось так.

А що зробили наші? Це просто неймовірний хід конем - придумали якихось “уповноважених осіб органу юстиції”, які мають виконувати функції нотаріуса. Розумієте, яке чудесне покращення для мешканців сіл? Їхні справи будуть вирішувати не нотаріуси, а якісь химерні “особи” без належної освіти, без належного досвіду. Квазі-нотаріуси, просто призначені зверху.

Не вистачає нотаріусів? Так от вам сурогат. Дерматинові нотаріуси!

Така от креативненька допомога. Навіщо виховувати спеціалістів, якщо можна швиденько наклепати “уповноважених осіб”? Страшно уявити , чого можна чекати далі. “Уповноважених” секретарок на посадах дерматинових викладачів в сільських школах від міністерства освіти? “Уповноважених” фельдшерів на посадах дерматинових хірургів в сільських лікарнях від міністерства охорони здоров’я?

От ви б хотіли, щоб замість, наприклад, сантехніка лагодити поламану трубу прийшла така “уповноважена особа”? Думаю, ніхто не хоче - ні жителі сіл, ні жителі міст.

Мені от здається, що головна проблема в тому, що в нас замість міністрів насправді сидять отакі от “уповноважені особи”. Дерматинові міністри. Не мають ні розуму, ні навичок для прийняття серйозних рішень, але ж пробують щось вирішувати. Але рішення їхні ж теж дерматинові. Сурогатні. Несправжні. Такі самі як і вони.

PS. З Днем юриста!

Джерело

ПІВТОРА ЗЕМЛЕКОПА У ВИКОНАННІ УКРАЇНСЬКОГО ЧИНОВНИКА ВИЩОГО РАНГУ

Володимир Пилипенко Представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень.