Кличко хоче, щоб ОАСК визнав протиправними дії Богдана - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

28 апрель 2020, Вторник, 23:25

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Кличко хоче, щоб ОАСК визнав протиправними дії Богдана

30 сентября 2019г.

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло два позови від Віталія Кличка. Про це повідомляє Резонанс 30 вересня 2019 року із посиланням на сайт ОАСК.

За даними суду, Віталій Кличко позивається до Кабінету міністрів України та глави уряду Олексія Гончарука і просить суд визнати протиправними дії КМУ щодо внесення Президенту України подання від 4 вересня про звільнення позивача з посади голови Київської міської державної адміністрації у зв’язку із закінченням строку повноважень глави держави.

Також він просить скасувати пропозицію прем’єра датовану 4 вересня про його звільнення з посади голови КМДА.

У іншому адміністративному позові, що надійшов до ОАСК, позивачем є голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко, відповідачем – керівник Офісу президента України Андрій Богдан, треті особи з Офісу президента та Кабінет міністрів.

Позивач просить суд визнати протиправними та такими, що вчинені з перевищенням наданих повноважень, дії керівника ОПУ Андрія Богдана щодо звернення до уряду з листом про внесення Президенту подання про звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Наразі судом вирішується питання щодо відкриття проваджень за даними адміністративними позовами.

- Своїми діями Андрій Богдан, найімовірніше, вчинив кримінальне правопорушення, коли, перевищивши свої повноваження, передбачені чинним законодавством, звернувся до Кабміну. Кабмін взяв участь у цьому правопорушенні і, найімовірніше, вони спробують втягнути президента. Це може спричинити незаконні дії президента в тому числі, оскільки президент говорив, що він сам готовий піти у відставку, якщо він на один крок порушить українське законодавство. Для того, щоб запобігти ситуації, ми і звернулися з відповідними позовами. І будемо далі розбиратися. Якщо побачимо достатньо підстав для звернення в правоохоронні органи, найближчим часом будуть підготовлені відповідні заяви, – пояснив у коментарі Радіо Свобода адвокат Олексій Шевчук, який представляє інтереси Віталія Кличка у цих справах.

УВАГУ КЛИЧКА ЩЕ РАЗ ЗВЕРНУЛИ НА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ БІЛЯ ЗАВОДУ КИЇВЕНЕРГО