03 червень 2023, Субота, 18:52

До ОАСК надійшов другий позов про заборону виїзджати за кордон високопосадовцям, включно з Порошенком

19 Квітня 2019г.
16300-original

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від журналіста Олександра Дубінського до Національної поліції України, Служби безпеки України та Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправною їх бездіяльність щодо захисту національної безпеки України. Треті особи - Президент Петро Порошенко, голова АПУ Ігор Райнін, народний депутат Ігор Кононенко. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК.

Зокрема, позивач просить суд заборонити високопосадовцям та політикам виїжджати за кордон протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів. Серед інших вимог позову – визнання протиправною бездіяльність Нацполіції та СБУ щодо не вчинення профілактичних дій із запобігання корупції та посягань на економічну безпеку держави з боку вищевказаних осіб.

Наразі судом досліджуються матеріали позову та вирішується питання про відкриття провадження у справі.

ЖВАНІЯ ПРОСИТЬ ОАСК ЗАБОРОНИТИ ПРЕЗИДЕНТУ ПОРОШЕНКУ ТА СУДДЯМ ВС ВИЇЖДЖАТИ ЗА КОРДОН ПРОТЯГОМ РОКУ ПІСЛЯ ВИБОРІВ (ОНОВЛЕНО)

Як нагадує Резонанс, 17 квітня 2019 року ОАСК оприлюднив інформацію про позов від Давида Жванії до Нацполіції, СБУ та Адміністрації Державної прикордонної служби щодо заборони виїжджати за кордон Президенту Петру Порошенку, Голові Верховної Ради Андрію Парубію та іншим високопосадовцям, зокрема, і суддям Верховного Суду та апеляційного суду, протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

У свою чергу екс-нардеп Давид Жванія заявив ЗМІ, що він не подавав цього позову.

ГОЛОВА СУДУ ПАВЛО ВОВК ПОРАДИВ ПОРОШЕНКУ НЕ РНБОУ СКЛИКАТИ, А ГОТУВАТИ ПОЯСНЕННЯ СУДУ ЗА ПОЗОВОМ ЖВАНІЇ