03 червень 2023, Субота, 00:51

До ОАСК поскаржились на суддів Конституційного суду України

21 Травня 2019г.
SUD_big

Щойно, відповідно до підсудності, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом про визнання дій КСУ щодо мого звільнення незаконними, скасування постанови про звільнення, негайного поновлення мене на посадах судді та Голови Суду. Про це повідомив 21 травня 2019 року у соцмережі Facebook екс-очільник КСУ Станіслав Шевчук.

Як передає Резонанс, звільненний суддя пообіцяв, що "процес буде максимально відкритим та публічним". "Я завжди відритий до суспільства і хочу, щоб суспільство було в курсі цього процесу. А оцінку діям сторін надасть суд", - заявив Шевчук.

Напередодні адвокат Андрій Федур анонсував подання до ОАСК позову "про визнання Постанови Конституційного Суду України про звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді КС України незаконною, скасування її та поновлення на посаді Судді і Голови Суду".

У КСУ — НОВА ГОЛОВА

Як повідомляв Резонанс, 14 травня 2019 року 12 суддів Конституційного суду проголосували за звільнення голови КСУ Станіслава Шевчука з посади судді. Перед цим вони висловили недовіру С.Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади.

У свою чергу звільненний суддя пообіцяв оскаржити це рішення.

ГОЛОМША ПОРЕКОМЕНДУВАВ КСУ ПЕРЕДАТИ ДО ГПУ ВИСНОВОК КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ ТА ЕТИКИ ЩОДО ШЕВЧУКА

Як писав Резонанс, торік ОАСК відновив судовий розгляд адміністративного позову першого заступника Генерального прокурора України (2014 рік) Миколи Голомші щодо його незаконного звільнення з органів прокуратури через люстрацію.  Майже три роки тому - у квітні 2015 року ОАСК призупинив розгляд цієї справи, розпочатої ще в листопаді 2014 року, до винесення відповідного рішення Конституційного суду України.