03 червень 2023, Субота, 00:11

До суду передано обвинувальний акт щодо правоохоронців, причетних до “справи” студентів університету Карпенка-Карого (2014)

7 Грудня 2018г.
Снимок экрана 2018-12-07 в 18.27.32

6 грудня 2018 до суду передано обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника сектору кримінального розшуку одного із райуправлінь столичної міліції та оперуповноваженого цього підрозділу (на даний час працює оперуповноваженим управління карного розшуку Національної поліції в м. Києві). Їх звинувачено у перевищенні влади та безпідставному затриманні у січні 2014 року на Подолі одного зі студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, що супроводжувалося застосуванням насильства та заподіянням потерпілому тілесних ушкоджень. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури.

"Після затримання та побиття указаного потерпілого разом з іншими затриманими студентами доставлено до одного з райуправлінь міліції, де на підставі сфальсифікованих матеріалів кримінального провадження (складених оперативними працівниками фіктивних рапортів та наданих ними ж завідомо неправдивих показань в якості свідків) студентів незаконно було затримано, притягнено до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях і за клопотанням слідчих та прокурорів, слідчими суддями щодо них застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою і домашніх арештів", - інформує підрозділ Сергія Горбатюка.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384, ст. 340 КК України, як перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, службове підроблення, надання завідомо неправдивих показань та незаконне перешкоджання організації проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

В іншій частині досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів, зокрема з числа керівників оперативних та слідчих підрозділів, співробітників прокуратури та суддів.

Як нагадує Резонанс, у січні 2014 року було затримано п‘ятьох студентів театрального інституту ім. Карпенка-Карого. Правоохоронці їх доправили до Дніпровського та Деснянського райуправлінь ГУ МВС України у Києві.

Наразі ГПУ дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384, ст. 340 КК України, як перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, службове підроблення, надання завідомо неправдивих показань та незаконне перешкоджання організації проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

В іншій частині досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів, зокрема з числа керівників оперативних та слідчих підрозділів, співробітників прокуратури та суддів.