03 червень 2023, Субота, 16:53

До виборів жодного депутата не позбавлять недоторканності – Ситник

8 Лютого 2019г.
630_360_1549627453-641

Найближчим часом не буде позитивних розглядів у Верховній Раді подань на депутатів стосовно порушень антикорупційного законодавства. Таку думку висловив на брифінгу у п'ятницю директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, коментуючи інформацію про повернення Генпрокуратурою назад до САП подання на депутата Євгена Дейдея, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я вам скажу свою думку. Я не вірю в те, що найближчим часом можливе рішення парламенту щодо зняття недоторканності саме за категорією справ про електронне декларування. Тобто до виборів позитивних результатів не буде у цій категорії справ", - зазначив Ситник.

За його словами, детективи НАБУ, звісно будуть ініціювати подібні подання, але коли буде можливий їх розгляд, невідомо. Ситник повідомив, що уже зараз детективи НАБУ скерували ряд проектів і справ до САП, не уточнивши при цьому, кого саме з високопосадовців ці справи стосуються. "Я не буду називати конкретних прізвищ, щоб не було звинувачень у політичній заангажованості. Можливо, якщо прокуратура підтримає, ви про них почуєте", - сказав Ситник.

“БОЙОВИЙ ШЛЯХ” ЄВГЕНА ДЕЙДЕЯ. ЗАЯВА ДО ГПУ

Нагадаємо, 21 червня 2017 року Генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Євгена Дейдея. За словами генпрокурора, у діях парламентарія вбачаються ознаки незаконного збагачення. Зокрема, за даними Генпрокуратури, у період з 18 грудня 2014 до 26 грудня 2016 року Дейдей набув у спільну сумісну власність з тодішньою дружиною офіційно підтверджених активів на суму понад 6 млн грн, що у більш ніж 4 рази перевищувало сукупний дохід подружжя (1 млн 400 тис. грн).

Водночас Верховна Рада не дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Дейдея.

8 лютого стало відомо, що Генеральна прокуратура України повернула назад до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подання на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Євгена Дейдея "через виявлені недоліки".

Як повідомляв Резонанс, журналіст Володимир Бойко у березні 2017 року опублікував вирок Суворовського районного суду м.Одеса від 23 березня 2012 року, яким за розбій до 5 років позбавлення волі з відстроченням виконання вироку на строк у 3 роки був засуджений нинішній народний депутат України Євген Дейдей. Журналіст твердить, що "іспитовий строк, встановлений судом для Дейдея, мав закінчитись 24 березня 2015 року і впродовж цього терміну Дейдей повинен був регулярно з’являтись до органів кримінально-виконавчої системи за місцем проживання в м.Рені Одеської області. Але Дейдей іспитовий строк не відбув і з кінця 2013 року став переховуватись. Після зміни влади Дейдей знайшов шляхи до серця міністра внутрішніх справ Авакова та його вірного зброєносця А.Геращенка. І трапилось чудо – кримінальна справа по обвинуваченню Дейдея наприкінці вересня 2014 року (вже після того, як Дейдей був зареєстрований ЦВК кандидатом у народні депутати України за списком «Народного Фронту») зникла з архіву Суворовського районного суду м.Одеса, а з оперативно-довідкової картотеки МВС України зникли відомості про притягнення Дейдея до кримінальної відповідальності та його засудження".

Відповідну заяву про вчинення злочуну Володимир Бойко доправив до Генрокуратури 20 березня 2017 року через приймальню громадян.

ДЕЙДЕЙ — ЯК ДІАГНОЗ СИСТЕМИ