» До ВРП надійшла ще одна скарга на Віталія Купрія – від заступника голови Деснянського райсуду

19 січень 2022, Середа, 02:56

До ВРП надійшла ще одна скарга на Віталія Купрія – від заступника голови Деснянського райсуду

19 Лютого 2020г.
0
8D822DB3-E2D1-47EE-997F-C4515E4B1322_w650_r0_s

До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення судді Деснянського районного суду міста Києва Лариси Бабайлової про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Про це інформує Резонанс 19 лютого 2020 року із посиланням на прес-центр судової влади України.

Суддя повідомляє, що із 24 січня 2017 року у провадженні Деснянського районного суду міста Києва перебуває кримінальна справа за обвинуваченням громадянина за частинами другою та третьою статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі), частиною другою статті 393 (втеча з місця позбавлення волі або з-під варти) Кримінального кодексу України.

З цього часу відбулось понад 85 судових засідань, протягом яких сторона захисту систематично порушує свої процесуальні права, вчиняє дії, направлені на затягування судового розгляду (захисники подають невмотивовані, повторні клопотання, необґрунтовані заяви про відвід учасників судового розгляду, не з’являються в судові засідання без поважних причин, конвой систематично доставляє обвинуваченого до суду sз запізненнями у зв’язку з тим, що останній, зі слів працівників конвою, відмовляється виходити з камери тощо.).

У зв’язку з такими діями захисників суд неодноразово направляв скарги до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів міста Києва.

На сьогодні закінчено стадію з’ясування обставин справи і перевірки їх доказами, 24 грудня 2019 року суд перейшов до стадії судових дебатів.

Сторона захисту свідомо продовжує вчиняти дії, направлені на затягування судового розгляду.

14 лютого 2020 року в судове засідання конвоєм доставлено обвинуваченого, з’явились захисники. Водночас адвокат не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Під час розгляду справи до зали судового засідання зайшла особа, яка представилась адвокатом, але при цьому пред’явила секретарю судових засідань як документ, що посвідчує її особу, посвідчення водія.

Під час судового засідання зазначена особа вимагала допустити її до участі у справі як захисника.

Головуючим було повідомлено, що на стадії дебатів інтереси обвинуваченого представляють три адвокати. Відповідно до норм КПК України на даній стадії не розглядаються клопотання, в тому числі і про допуск захисників.

Незважаючи на це, громадянин К. почав сперечатися з головуючим, погрожувати притягненням до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.

На неодноразові зауваження головуючого припинити свої протиправні дії, які порушують порядок у судовому засіданні, громадянин К. не реагував, відмовився залишити зал судових засідань, продовжував порушувати порядок, заважав проведенню судового засідання, провокував учасників судового розгляду на конфлікт.

До зали судових засідань запросили працівника служби судової охорони, якому було запропоновано навести порядок у судовому засіданні.

На законну вимогу працівника служби судової охорони припинити протиправні дії, спрямовані на зрив судового засідання, залишити зал судового засідання громадянин К. не реагував, а навпаки продовжував заважати головуючому проводити судовий розгляд, при цьому погрожував головуючому і працівнику служби судової охорони притягненням до дисциплінарної і кримінальної відповідальності. Громадянин К. наголосив, що викликав поліцію, та повідомив, що він «народний депутат 8-го скликання, зараз адвокат».

Водночас обвинувачений заявив, що не був обізнаний про намагання «захисника» вчинити провокацію в суді,така поведінка з ним не узгоджувалась.

Крім того, суддя повідомляє, що 14 лютого 2020 року в соціальній мережі Facebook у зареєстрованому акаунті зазначеного громадянина було розміщено чотири відео провокаційного змісту. Зокрема, такого змісту: «Суддя Бабайлова Л.М. вчинила злочин відносно мене, викликаю слідчо-оперативну групу і будемо заарештовувати суддю Бабайлову Л.М. Будемо опитувати, звідки така суддя, скільки вона взяла хабарів. Суддя бреше, зараз буду звергатись до Вищої Ради Правосуддя. Вас дивиться багато людей, що буде підставою вас позбавити займаної посади. Вища Рада Правосуддя відповідно відреагує».

Суддя вважає зазначені дії протиправними, такими, що створюють тиск на суддю, свідчать про незаконне втручання громадянина в роботу судді з метою прийняття судом бажаного для обвинуваченого рішення, що є прямим втручанням у здійснення правосуддя.

ГЕНПРОКУРАТУРА ПОХОРОНИЛА РАССЛЕДОВАНИЕ ПО БЕГСТВУ ШЕПЕЛЕВА

- Тепер мене хочуть судити за те, що я вказав судді на порушення нею конституційного права людини на захист! Чекаю вручення мені підозри, обшуки вдома і родичів, прослуховування і стеження. Нагадаю, мова йде про свавілля заступниці голови Деснянського райсуду Києва Лариси Бабайлової, - у свою чергу написав у соцмережі Facebook адвокат Віталій Купрій.

Як передає Резонанс, Купрій ще 14 лютого 2020 року звернувся до Офісу генерального прокурора та ДБР із заявою про вчинення кримінального правопорушення (у порядку ст. 214 КПК України). Йдеться про вчинення імовірного злочину прокурором Спеціалізованої прокуратури у сфері нагляду за кримінальними провадженнями про військові злочини та у сфері оборонно-промислового комплексу Артемом Щербаком, працівником ІТТ ГУ НП у м. Києві Анатолієм Штефаном та суддею Деснянського районного суду м. Києва Ларисою Бабайловою.

Як писав Резонанс у серпні 2018 року, Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді Верховного Суду Василя Крата про втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя з боку народного депутата України Віталія Купрія.

ВРП ХОЧЕ ПОКАРАТИ НАРДЕПА ВІТАЛІЯ КУПРІЯ НАЧЕБТО ЗА ВТРУЧАННЯ В ДІЯЛЬНІСТЬ СУДДІ