В рамках реалізації проєкту, що стосується контрактної служби в армії для українців віком від 18 до 24 років, добровольцям можуть відмовити в укладанні контракту, якщо у них виявляться проблеми зі здоров’ям. Про це заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі Радіо Свобода.
Про це розповідає Резонанс
Оцінка здатності добровольців
За словами Лазуткіна, «представники бригад передусім відбирають тих, хто може виконувати ці задачі, які передбачені штатними посадами». Він підкреслив, що відбір залежить від тих представників бригад, які виконуватимуть рекрутинг.
«Ясна річ, що якщо буде якась неадекватна людина, скажімо так, з розхитаною психікою, то вона може бути небезпечною в підрозділі. І навряд чи їй дадуть можливість підписати контракт. Будуть підбирати, так би мовити, команду під себе», – зазначив речник.
Процедура проходження медкомісії
Лазуткін також розповів, що добровольці матимуть можливість проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) позачергово у медичних закладах на власний вибір. «Позачергово можуть проходити люди ВЛК. В постанові прописані ці моменти, і проблем там з чергами не буде. Людина, яка готова психологічно долучитися до війська, проходить зазвичай ВЛК доволі швидко, якщо в неї немає серйозних проблем зі здоров’ям», – уточнив він.
Нагадаємо, що в Україні стартував проєкт «Контракт 18-24», який пропонує добровольцям у віці 18-24 років укласти річний контракт на 1 млн гривень. Цей проєкт відкриває нові можливості, включаючи гідну фінансову винагороду, професійний бойовий вишкіл за стандартами НАТО, соціальні гарантії, а також звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
Раніше президент Володимир Зеленський анонсував ініціативу для залучення військовозобов’язаних у віці від 18 до 24 років, підкресливши, що розробляється спеціальний контракт з пільгами та високим грошовим забезпеченням.
З 18 травня 2024 року набрав чинності закон про мобілізацію, який передбачає оновлення даних усіма військовозобов’язаними, призовниками та резервістами віком від 18 до 60 років. Оновлення даних можливе через мобільний застосунок «Резерв+». Законодавство України також передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.