» Домашніх тварин ідентифікують, а для власників запровадять штрафи

05 грудень 2022, Понеділок, 09:07

Домашніх тварин ідентифікують, а для власників запровадять штрафи

14 Липня 2020г.
143466

В Україні пропонують удосконалити механізм для притягнення власника до відповідальності за недбале або жорстоке поводження з домашніми тваринами або дикими тваринами, які утримуються у неволі.

Це передбачає Проект Закону від 06.07.2020 №3797 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері ідентифікації та реєстрації домашніх та диких тварин, які утримуються у неволі», текст якого оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Про це повідомляє Резонанс 13 липня із посиланням на «Закон і Бізнес».

Законопроект передбачає обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію тварин. За утримання неідентифікованих тварин передбачається попередження або штраф: для громадян — від

п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб —попередження або штраф від сімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 2040 грн.

Такий само штраф пропонується накладати за:

порушення правил утримання домашніх тварин;

утримання домашніх тварин у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість;

за відсутність на тваринах, якщо вони перебувають за межами місця утримання, засобів ідентифікації;

вигулювання собак у заборонених для цього місцях.

За не прибирання власником екскрементів домашньої тварини в будівлях загального користування, на дитячих та спортивних майданчиках, зупинках громадського транспорту, підземних переходах, тротуарах, в зонах відпочинку пропонується передбачити штраф у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 340 грн.

Крім того пропонується посилити відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, порядку та умов утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах.

«Незабезпечення при утриманні дикої тварини в неволі ветеринарного обслуговування, безпеки оточуючих людей, тварин чи майна, або утримання не ідентифікованих та/або не зареєстрованих диких тварин у неволі, переміщення не ідентифікованих та/або незареєстрованих диких тварин, що утримуються в неволі або в напіввільних умовах тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких тварин чи без такої», — йдеться в документі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найрезонансніших подій.