
Той факт, що президент України Петро Порошенко не з’явився на допит до ГПУ «є демонстрацією правового нігілізму». Як гарант конституційних прав, він має бути прикладом законослухняності та дотримання законності в країні. Про це заявив перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша в ефірі НАШ.МАКСІ-ТВ.
На його думку, якщо глава держави у цей час був задіяний у інших заходах, то служба протоколу адміністрації президента могла б зв’язатися зі слідчими, та перенести «цю процедуру» на інший час, - передає Резонанс.
- У правовій державі неприпустимо, коли президенту України, якщо вірити словам Горбатюка, надсилають кілька запитів, аби він прийшов і підписав протокол, а він це ігнорує. Це також «двійка» і пану Горбатюку та його команді, - переконаний заслужений юрист України.
Голомша розповів, що коли він був заступником Генпрокурора України та курував розслідування отруєння Віктора Ющенка, Президент України декілька разів з’являвся у прокуратурі. «Там його допитували, і там же він підписував документи», - нагадав екс-прокурор.
- А до того там була така ж команда людей, які усього боялися. Навіть говорити у голос. І стояли за ширмою, - зауважив екс-заступник очільника ГПУ. - Наголошую, що така ситуація кидає тінь і на організаторів розслідування. Що вони нездатні, не розуміють того, і не мають авторитету, щоб виконати звичайну процедуру. У мене питання, а якщо Порошенко підпише протокол - що з того зміниться? Відразу розкриють злочин чи посипляться зірки та успіхи в роботі?! Мені видається, що тут більше піару.
«Я ПРИЙШОВ — ТЕБЕ НЕМА»: ТЕРПЛЯЧИЙ ГОРБАТЮК ПРО ВІТРЯНОГО ПОРОШЕНКА
На думку державного радника юстиції другого класу, «дуже погано, коли прокурорські працівники стають політиками. І починають власну гру аби підняти свій рейтинг чи зробити кар’єру».
Демонстрація геройства щодо «президента, який відходить» - не додає ані слави, ані авторитету, - зауважив голова політичної партії «Патріот».
Також Голомша упевнений, що допит Порошенка у справі Майдану мав відбутися не 2016 року, а ще 2014-ого. «І тоді ж мали б бути підписані усі документи», - додав почесний працівник прокуратури.
Відомий правник дав декілька порад команді слідчих у яких, на його думку, «не вистачає досвіду».
- Якщо немає відповіді на усне звернення, то треба було письмово звернутися до Головного департаменту Державного Протоколу АПУ, за підписом генпрокурора Юрія Луценка, і отримати відповідь. Якщо такого не було зроблено - то це недопрацювання, насамперед, того, хто це організовує. Не бачу жодних труднощів у підписанні того документу, - заявив Голомша.
Ситуацію, що склалась він назвав взаємною безвідповідальністтю. «Це засвідчує ставлення до справи, як зі сторони чинного Президента, так і з боку керівництва Генпрокуратури. На жаль. Ось так вони хочуть це розслідувати! На словах усі переживають та вболівають, а на ділі, як Ви бачите, відмахуються та демонструють, що для них це не далеко не пріоритет», - твердить Голомша.