05 червень 2023, Понеділок, 21:03

Допит Порошенка у справі Майдану мав відбутися ще 2014 року, – Голомша

7 Травня 2019г.
Голомша

Той факт, що президент України Петро Порошенко не з’явився на допит до ГПУ «є демонстрацією правового нігілізму». Як гарант конституційних прав, він має бути прикладом законослухняності та дотримання законності в країні. Про це заявив перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша в ефірі НАШ.МАКСІ-ТВ.

На його думку, якщо глава держави у цей час був задіяний у інших заходах, то служба протоколу адміністрації президента могла б зв’язатися зі слідчими, та перенести «цю процедуру» на інший час, - передає Резонанс.

- У правовій державі неприпустимо, коли президенту України, якщо вірити словам Горбатюка, надсилають кілька запитів, аби він прийшов і підписав протокол, а він це ігнорує. Це також «двійка» і пану Горбатюку та його команді, - переконаний заслужений юрист України.

Голомша розповів, що коли він був заступником Генпрокурора України та курував розслідування отруєння Віктора Ющенка, Президент України декілька разів з’являвся у прокуратурі. «Там його допитували, і там же він підписував документи», - нагадав екс-прокурор.

- А до того там була така ж команда людей, які усього боялися. Навіть говорити у голос. І стояли за ширмою, - зауважив екс-заступник очільника ГПУ. - Наголошую, що така ситуація кидає тінь і на організаторів розслідування. Що вони нездатні, не розуміють того, і не мають авторитету, щоб виконати звичайну процедуру. У мене питання, а якщо Порошенко підпише протокол - що з того зміниться? Відразу розкриють злочин чи посипляться зірки та успіхи в роботі?! Мені видається, що тут більше піару.

«Я ПРИЙШОВ — ТЕБЕ НЕМА»: ТЕРПЛЯЧИЙ ГОРБАТЮК ПРО ВІТРЯНОГО ПОРОШЕНКА

На думку державного радника юстиції другого класу, «дуже погано, коли прокурорські працівники стають політиками. І починають власну гру аби підняти свій рейтинг чи зробити кар’єру».

Демонстрація геройства щодо «президента, який відходить» - не додає ані слави, ані авторитету, - зауважив голова політичної партії «Патріот».

Також Голомша упевнений, що допит Порошенка у справі Майдану мав відбутися не 2016 року, а ще 2014-ого. «І тоді ж мали б бути підписані усі документи», - додав почесний працівник прокуратури.

Відомий правник дав декілька порад команді слідчих у яких, на його думку, «не вистачає досвіду».

- Якщо немає відповіді на усне звернення, то треба було письмово звернутися до Головного департаменту Державного Протоколу АПУ, за підписом генпрокурора Юрія Луценка, і отримати відповідь. Якщо такого не було зроблено - то це недопрацювання, насамперед, того, хто це організовує. Не бачу жодних труднощів у підписанні того документу, - заявив Голомша.

ПОРОШЕНКА ВЖЕ ЧЕКАЮТЬ У ГПУ

Ситуацію, що склалась він назвав взаємною безвідповідальністтю. «Це засвідчує ставлення до справи, як зі сторони чинного Президента, так і з боку керівництва Генпрокуратури. На жаль. Ось так вони хочуть це розслідувати! На словах усі переживають та вболівають, а на ділі, як Ви бачите, відмахуються та демонструють, що для них це не далеко не пріоритет», - твердить Голомша.