» Допомогав переправляти російських бійців до Криму під час окупації: судитимуть ексвійськового ЗСУ

08 лютий 2023, Середа, 05:48

Допомогав переправляти російських бійців до Криму під час окупації: судитимуть ексвійськового ЗСУ

13 Січня 2022г.


КИЇВ. 13 січня. Резонанс. Колишнього українського військовослужбовця судитимуть за допомогу у переправленні російських військових до Криму під час окупації півострова. Як стало відомо Резонанс з власних джерел, ідеться про Золотих Валерія Миколайовича, якого затримали правоохоронці восени минулого року на Херсонщині.

Деталі

За даним слідства, колишній військовослужбовець Збройних сил України спільно з іншими учасниками незаконного збройного формування "Самооборона Криму", сприяючи російським військовим, брав участь у захопленні міжнародного аеропорту "Сімферополь" та регіонального структурного підрозділу "Кримаерорух".

Обвинувачений безпосередньо брав участь у блокуванні території, зокрема, диспетчерського пункту та злітно-посадкової смуги аеропорту, задля недопущення приземлення літаків, які рухались з материкової частини України до Криму.

Окрім цього, маючи спеціальні знання з управління авіаційними польотами над півостровом та відповідні навички роботи з автоматизованою системою керування повітряним рухом, колишній військовослужбовець допоміг ЗС РФ встановити контроль за діяльністю аеропорту та РСП "Кримаерорух". Він координував роботи диспетчерів стосовно польотів російських військових літаків, на яких військовослужбовці держави-окупанта переправлялись до Криму, а також передавав представникам ЗС РФ інформації щодо переміщення літаків над повітряним простором півострова.

У такий спосіб обвинувачений надавав РФ та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

Нагадаємо

Правоохоронці повідомили про підозру одному із “військових комісарів” тимчасово анексованого Криму, який організовував та проводив примусові призовні компанії кримчан на строкову військову службу до Збройних сил Російської Федерації.