27 вересень 2023, Середа, 15:21

Довгоочікуване звільнення

7 Серпня 2020г.
Архів
Архів

Анатолій Маркевич

Звільнення указом Президента України з посади начальника Головного управління розвідки МО України В. Бурби було давно очікуваним. Надто неоднозначною він був фігурою.

ЯК ВОЄННУ РОЗВІДКУ ПЕРЕТВОРИЛИ НА КОРУПЦІЙНЕ ЗАТ (ДОКУМЕНТИ)

Але поставлені після призначення В.Бурби у 2016 році питання так і залишились без відповіді. Будучи кадровим СБУшником, за характером своєї діяльності він був не дуже обізнаний у питаннях організації військової розвідки.

Скоріш за все його особа влаштувала тодішнього Президента України П. Порошенка за його вміння вирішувати бізнесові інтереси, в чому той вже встиг набити руку в СБУ та під час Майдану.

Тоді розпочалась прихована підготовка к передислокації Головного управління розвідки з Рибальського острова. Якби вдалось виселити ГУР, практично уся дуже приваблива в комерційному плані територія Рибальського острова перейшла би під контроль бізнес-структур П. Порошенка.

ДЕМБЕЛЬСЬКИЙ АККОРД ВЕРХОВНОГО

Схоже, лише програш П. Порошенка на виборах врятував державу від цієї надзвичайно затратної для бюджету авантюри.

Розмови про звільнення В. Бурби почались ще 2019 року. Але він шалено впирався. Дуже не хотілось залишати тепле місце, де він був практично неконтрольованим розпорядником величезних матеріальних ресурсів.

Спочатку він використав усі можливі зв’язки і ресурси, щоб пересісти у не менш привабливе в плані можливостей крісло голови Служби зовнішньої розвідки України. Не судилося. Переміг його колишній співслужбовець і керівник В. Кондратюк.

Але розвідник є розвідник. Особливо коли стосується його особистих інтересів. Шляхи відступу, схоже, готувались заздалегідь. У цьому плані А. Матіос та його «матіосики» виявились не оригінальними з отриманням адвокатських посвідчень.

МАТІОС У ПОХІД ЗІБРАВСЯ…

На сайті Ради адвокатів м. Києва з‘ясувалося, що згідно реєстру ще 28.11.2019 року такий собі Бурба Василь Васильович отримав свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю № 6529. І в той же день дія цього свідоцтва була припинена на підставі його заяви.

Так робиться, коли особа якимось чином під час перебування на державній службі отримує адвокатське свідоцтво, але зобов’язана припинити цю діяльність через несумісність статусу адвоката з перебуванням на державній службі. Тому цілком може бути, що новоспечений адвокат Бурба Василь Васильович і колишній начальник Головного управління розвідки МО України Бурба Василь Васильович – одна і та сама особа.

Тоді вітання адвокатській спільноті Києва з поповненням їхніх рядів ще одним профі!

А щодо новопризначеного начальника Головного управління розвідки МО України К. Буданова, то він за наявної інформації є професійним військовим розвідником. Першим за останні 5 років війни в Україні професіоналом військової розвідки, призначеним її керівником. Хоча висловлюються сумніви, що він не має достатнього досвіду адміністративного керування, хочеться побажати йому бути достойним керівником цього важливого під час сучасних специфічних війн органу військового управління!ґ

Новопризначений начальник ГУР МО України планує реформувати українську розвідку та впроваджувати в ній стандарти НАТО

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

Маркевич
Анатолій Маркевич Закінчив із відзнакою у 1982 році військово-юридичний факультет Військового Інституту. У 1982-1991 роках працював на різних посадах у військових прокуратурах Збройних Сил СРСР. У 1992-2005 роках - в системі військових прокуратур Генеральної прокуратури України. Пройшов службові сходинки від слідчого військової прокуратури гарнізону (армії) до заступника військового прокурора Центрального регіону України, полковник юстиції запасу, почесний працівник прокуратури України, ветеран прокуратури України. З 2006 року адвокат в м. Києві.