25 вересень 2023, Понеділок, 19:07

Екс-Генконсула Грузії в Одесі підозрюють у “відмиванні” коштів

10 Березня 2017г.
f72b40cad82c1482a4de76dc2a2999a8

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження ГУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, повідомлено про підозру колишньому Генеральному консулу Грузії у м. Одеса Нішніанадзе Т.Т. в заволодінні державними коштами у особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, та в легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України. Про це повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

Досудовим розслідуванням установлено, що Нішніанідзе Т.Т., діючи за попередньою змовою з іншими працівниками консульства, у період з червня 2012 по листопад 2013 років надав до податкового органу України документи на відшкодування понад 17 млн грн. податку на додану вартість (ПДВ) за нібито придбаний товар у фірмових брендових магазинах «Louis Vuitton», «Gucci», «Dsquared2», «Helen-Marlen» та ін, які розташовані на території м. Києва та Одеси, що відповідно дає підставу повернення їм, як іноземцям, податку на додану вартість.

Таким чином сумарна ціна «придбаних» працівниками консульства брендового одягу та інших товарів за власні кошти мала б складати понад 100 млн грн. або більше 12 млн дол. США за відповідним курсом на той час.

Безпосередньо собі Нішніанідзе Т.Т. заявив та отримав до відшкодування ПДВ у розмірі понад 4 млн грн. Указані кошти відшкодовувалися на його особистий рахунок та в подальшому зняті ним готівкою в банківських терміналах м. Одеси та м. Києва на власні цілі.

При цьому частина ПДВ у розмірі майже 1 млн грн. Нішніанідзе Т.Т. відшкодовано за здійснення покупок у періоди, в які той не перебував на території України та фізично придбавати жодних товарів не міг. Більше того, частина покупок в ці періоди Нішніанідзе Т.Т. була нібито зроблена в ТОВ «Майстер Компані», ТОВ «Еверест 1», ТОВ «ФФ Україна», які на час «придбання» господарської діяльності не здійснювали взагалі.

Наразі вирішується питання про обрання колишньому Генеральному консулу Грузії у м. Одеса запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі, визначеній законом.