» Екс-голова ВСУ сумнівається в незалежності міжнародних експертів, які формують Антикорупційний суд

05 липень 2022, Вівторок, 06:20

Екс-голова ВСУ сумнівається в незалежності міжнародних експертів, які формують Антикорупційний суд

15 Листопада 2018г.
Фото: Національна академія прокуратури України
Фото: Національна академія прокуратури України

Колишній голова Верховного суду України Василь Маляренко сумнівається в незалежності складу Громадської ради міжнародних експертів (ОСМЭ) для формування Вищого антикорупційного суду.

Як передає Резонанс, про це він сказав у коментарі Українським Новинам.

"Я цих експертів не знаю, але ж їх туди хтось надіслав, значить вони від когось залежні. Якщо їх направляли європейські організації, то вони залежні від європейських організацій. Немає в світі незалежних людей", - сказав він.

Він не зміг відповісти, наскільки ці експерти будуть об'єктивні у своїй роботі. "У всякому разі, я сподіваюся, що вони будуть об'єктивними", - зазначив він.

Маляренко вважає ненормальною практикою, коли іноземці залучаються до формування державних органів в Україні.

"Це ненормально, коли в громадську раду входять міжнародні експерти. Тим більше іноземці. Це свідчить про те, що в Україні немає своїх порядних людей. Люди такі є, тільки їх треба шукати і бачити. Це вічна українська мораль - у сусіда будинок краще, дружина люба, у сусіда все краще. Це дурість. Як можна вважати що у сусіда все краще? Потрібно шукати порядних людей і їх виховувати у своїй країні", - переконаний екс-голова суду.

Як повідомлялось, ВККС обрала Громадську раду міжнародних експертів для формування Антикорупційного суду.

До складу Громадської ради міжнародних експертів увійшли Аурелійус Гутаускас, Флемінг Сі Денкер, Тед Зажечни, Мір'яна Лазарова Трайковскі, Лорна Харріс, Ентоні Хупер.

ПРО КАДРОВІ КОНКУРСИ ПРАВООХОРОНЦІВ: ДЕМОКРАТИЧНИЙ ВІДБІР ЧИ ІМІТАЦІЯ?