» Екс-головний санітарний лікар України Святослав Протас відсудив зарплатню за вимушений прогул

03 липень 2022, Неділя, 11:38

Екс-головний санітарний лікар України Святослав Протас відсудив зарплатню за вимушений прогул

14 Серпня 2018г.
5774f41d1b71a-kor-9536-860x645.jpg.pagespeed.ce.cbgyg-zzai_1200

Колишній виконувач обов'язків головного санітарного лікаря України Святослав Протас, щодо якого прокурори САП закрили кримінальне провадження за підозрою в отриманні неправомірної вигоди, відсудив майже 172 тисячі гривень зарплатні за час вимушеного прогулу.

Таке рішення ухвалив Київський апеляційний адміністративний суд 2 серпня, повідомляє Слово і Діло.

КААС виправив ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва, якою була неправильно підрахована середня заробітна плата Протаса. КААС встановив, що згідно з довідкою Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 3 серпня 2016 року, зарлатня колишнього головного санлікаря за останні 2 календарних місяці роботи, а саме за травень і червень 2016 року, становить 25,9 тис. грн. Загальна кількість робочих днів за останні 2 календарні місяці роботи – 39. Таким чином, середньоденна заробітна плата становить трохи більш ніж 664 грн.

У суді також встановили, що кількість днів вимушеного прогулу починаючи з 14 липня 2016 року до 26 липня 2017 року становить 259 днів. Отже, сума середнього заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу Протаса, становить 171 999 грн. Таким чином, КААС постановив стягнути з Державної санітарно-епідеміологічної служби України в особі ліквідаційної комісії зазначені 172 тис. грн на користь Протаса за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Як нагадує Резонанс, 22 травня 2017 року КМУ ліквідував Державну санітарно-епідеміологічну службу. В уряді вирішили, що її подальше функціонування недоцільне, оскільки функції ДержСЕС забезпечують МОЗ, Держпраці та Держпродспоживслужба.

13 липня 2016 року уряд звільнив С. Протаса з посади заступника голови та т. в. о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

У червні 2016 року оперативники Національної поліції та Національного бюро антикорупційних розслідувань затримали на той час головного санітарного лікаря України С. Протаса та начальника департаменту відомства О. Чепурного за підозрою у розкраданні державних коштів. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков тоді написав у Facebook: «Задокументовано 11 фактів вимагання та отримання Протасом від підлеглих хабарів». І повідомив, що у цій справі здійснюються обшуки та допити 19 головних санітарних лікарів областей, частина з яких "також будуть затримані».

ФАСАДНІ РЕФОРМИ ТА ПОЛІТИЧНИЙ ПОПУЛІЗМ ЗАХОПИЛИ УСІ СФЕРИ, — СВЯТОСЛАВ ПРОТАС