05 червень 2023, Понеділок, 19:17

Екс-керівникам Житомирської ОДА закидають групове порушення громадського порядку

6 Липня 2016г.

"Слідчим відділом прокуратури Житомирської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами організації службовими особами Житомирської обласної державної адміністрації масових заходів на підтримку колишньої влади у період Революції гідності у містах Києві та Житомирі, шляхом залучення до їх участі мешканців Житомирщини", - про це йдеться у відповідній ухвалі Корольовського районного суду м. Житомира.

В документі також зазначено: "...  у другій половині листопада 2013 року представники Центрального апарату Партії Регіонів, намагаючись імітувати «всенародну підтримку» курсу Уряду та Президента України, шляхом залучення ресурсів обласних осередків Партії Регіонів, які у свою чергу мали залучити районні партійні організації, у період Революції Гідності організували масові заходи на підтримку влади колишнього Президента України. Організація масових заходів полягала у формуванні груп людей із різних регіонів країни, у тому числі із Житомирщини, їх організованому перевезенні до міста Києва для подальшої участі у «антимайданах» - проплачених мітингах, які відбувались у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року на території Маріїнського парку та площі Конституції у місті Києві. Завдання щодо організації масових заходів, із визначенням дати та місця їх проведення у центральних районах міста Києва, відомості щодо кількості учасників запланованих «мітингів», які мають бути підшукані обласною партійною організацією та її районними осередками, завчасно надходила у вигляді електронних листів на адресу електронної пошти Житомирської обласної організації Партії Регіонів".

Справу розслідують за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 293 КК України (групове порушення громадського порядку). Санкції статті перебачають штраф до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців.