Колишній президент Південної Кореї Юн Сок Йоль незабаром постане перед судом за звинуваченням у заколоті. Причиною судового розслідування стала його спроба запровадити військовий стан у грудні минулого року.
Про це розповідає Резонанс
Юн оголосив про введення воєнного стану 3 грудня, зупинивши політичну діяльність та запровадивши цензуру на засоби масової інформації. Проте указ про військове правління був скасований лише через шість годин після його ухвалення.
Імпічмент та наслідки
Спроба перевороту призвела до швидкого імпічменту Юна Національними зборами, а 4 квітня Конституційний суд остаточно усунув його з посади президента. Незважаючи на втрату президентських повноважень, колишньому лідеру все ще загрожує судовий процес за звинуваченням у заколоті.
На попередньому засіданні у лютому адвокати Юна заявили, що його затримання було проведене з порушеннями, і суд визнав їхню правоту. В результаті Юна звільнили через 52 дні після арешту.
Перша історична подія
Юна затримали в січні під час обшуку на світанку, коли він кілька тижнів переховувався від поліції та прокуратури. Він став першим чинним президентом Південної Кореї, якого заарештували.
Якщо суд визнає Юна винним, йому може загрожувати довічне ув’язнення або навіть смертна кара. У п’ятницю 64-річний колишній лідер залишив президентську резиденцію й повернувся до свого приватного будинку в Сеулі, де його зустріли прихильники.
Дострокові вибори президента в Південній Кореї заплановано на 3 червня, а тимчасовим главою держави є прем’єр-міністр Хан Док Су.