21 липень 2024, Неділя, 16:26

Екс-УБОЗівець розповів, як міліція викрадала громадян за часів Кучми

1 Червня 2017г.

Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97

Президенту Кучмі свого часу сказали: «Хто ти такий – зараз Донбас вийде з касками і куди ти дінешся?». Гарант викликав міністра внутрішніх справ, а той довіряв мені і наказав без шоу, без показух, провести операцію і привезти з Донецька до Києва Алека Грека. Під час політичного ток-шоу «Інша Україна» на телеканалі ZIK про це розповів Валерій Кур, начальник кримінальної розвідки ГУБОЗ МВС України (1994-2000 років).

Кур наголосив, що єдиним його проханням до міністра була цілковита таємниця. «І досі всі міркують, що це за кримінальна розвідка викрала легендарного господаря-шахтаря, спонсора, авторитета Алека Грека», – зауважив Валерій Кур.

В операції, за його словами, брали участь всього вісім осіб. «Ми просиділи тиждень сиділи в засаді, вивчили усе досконало, скільки зброї було в цій великій будівлі. Це у часи СРСР на Донбасі був один із найбільших готелів для Європи під назвою «Люкс». Він був укріпленням Грека, його взяти було неможливо», – зізнався гість студії.

«Ми просиділи тиждень і без жодного пострілу бійці схопили і привезли до Києва Алека Грека до гаранта. Правда, його відпустили. А ця операція була тільки маленьким епізодом з життя справжніх професіоналів», – додав пан Кур.

Таких операцій у міліції, зі слів екс-УБОЗівця, з 1970-х було по 2-3 на місяць. «Але ніхто не влаштовував шоу. Возили у закритих машинах і їх кілька було – ніхто не знав, у якій саме перебуває підозрюваний. З суду виводили обов’язково через чорний хід і обов’язково з мішком на голові», – заявив Кур.