» Екс-заступник генпрокурора Яреми знову хоче стати суддею

25 вересень 2022, Неділя, 07:21

Екс-заступник генпрокурора Яреми знову хоче стати суддею

3 Липня 2017г.
0
preview_w696zc1

Справу колишнього голови Окружного адміністративного суду Олега Бачуна і колишнього судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Бараненка повторно розгляне Вищий адміністративний суд України. Таке рішення на спільному засіданні всіх палат виніс Верховний Суд України за результатами розгляду заяв колишніх суддів, які звернулися за відновленням своїх прав після рішення ЄСПЛ «Куликов проти України» від 19 січня 2017 року, - повідомляє Судово-юридична газета.

Видання зазначає, що представник Олега Бачуна Микола Пашинський наполягав на тому, щоб Верховний Суд виніс рішення по суті і відновив своїм рішенням Олега Бачуна на посаді судді. Свою позицію адвокат мотивував тим, що в 2010 року тодішній голова Окружного адміністративного суду Олег Бачун став жертвою політичної розправи з боку влади країни. У числі тих, хто домагався звільнення його клієнта, адвокат назвав голову Вищої ради юстиції в 2010-2013 рр Володимира Колесниченка та колишнього заступника глави адміністрації президента Андрія Портнова.

Втім, Верховний Суд вирішив інакше. Суд скасував постанову Вищого адміністративного суду від 2010 року, якою залишено в силі рішення про звільнення Олега Бачуна, і направив справу на новий розгляд до Вищого адміністративного суду.

Аналогічне рішення Верховний Суд прийняв і щодо Ігоря Бараненко, який сьогодні був відсутній. Судді Олег Бачун і Ігор Бараненко були звільнені з різних причин у 2010 році за порушення присяги, - передає СЮГ.

Заместитель и кум Виталия Яремы, Олег Бачун шантажирует украинский бизнес

Як нагадує Резонанс, в липні 2014 року на той момент Генеральний прокурор України Віталій Ярема призначив скандального екс-суддю Олега Бачуна своїм заступником. Під час доповіді у Верховній Раді Ярема заявив: "Що стосується Бачуна і Даниленка, за вашими депутатськими зверненнями і публікацій в ЗМІ проведені службові розслідування, ні про які 1,5 тис гектарів землі мова не йде. Це все надумані цифри. Службові розслідування проводилися по дорученням президента України із залученням СБУ. Порушень не виявлено ".

У лютому 2015 року в. о. генпрокурора Віктор Шокін повідомив у парламентському комітеті про звільнення одіозних заступників його попередника - О. Бачуна і А. Даниленка.

НЕ ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА: ХТО НАСПРАВДІ КЕРУЄ ГПУ?