» Ексначальнику поліції в Кагарлику повідомлено про підозру за невжиття заходів реагування

04 грудень 2022, Неділя, 23:29

Ексначальнику поліції в Кагарлику повідомлено про підозру за невжиття заходів реагування

28 Жовтня 2020г.
1590400071-421

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора слідчими ДБР екскерівнику Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Київській області повідомлено про підозру у невжитті керівником, якому стало відомо про вчинення його підлеглими арешту, затримання, викрадення або позбавлення волі людини, заходів для їх припинення та неповідомлення компетентних органів про злочин (ч. 2 ст. 146-1 КК України). Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Про це інформує Резонанс 28 жовтня із посиланням на сайт Офісу Генерального прокурора.

Як уточнили у Державному бюро розслідувань, під час досудового розслідування встановлено, що у січні 2020 року черговий Кагарлицького відділу поліції у нічний час отримав інформацію про наявність на третьому поверсі відділення поліції двох громадян, які з використанням кайданок були пристебнуті до батареї працівниками сектору карного розшуку зазначеного відділу поліції. При цьому будь-які документи про затримання у встановленому законодавством порядку щодо затриманих осіб не складались.

У подальшому черговим засобами зв’язку було повідомлено про вказану подію начальника відділення поліції.

У свою чергу, нині колишній начальник Кагарлицького ВП, будучи належним чином поінформованим про вчинення його підлеглими насильницького зникнення щодо двох вищевказаних осіб, не вжив заходів для їх припинення та не повідомив компетентні органи про злочин.

Окрім цього, під час досудового розслідування надано оцінку діям осіб, які здійснювали насильницьке зникнення відносно двох вище вказаних осіб та їм повідомлено про нову підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 146-1 КК України. Відносно вказаних осіб діють раніше обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та цілодобового домашнього арешту.

У разі доведення вини підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Оперативний супровід провадження здійснює Київське обласне управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

РОЗСЛІДУВАННЯ ТОРТУР У КАГАРЛИЦЬКІЙ ПОЛІЦІЇ ДБР МОЖЕ ЗАВЕРШИТИ ВЖЕ У ЖОВТНІ, — БАБІКОВ

- Починаємо впроваджувати нову практику - притягення до відповідальності керівника, якому достеменно було відомо про незаконне затримання особи його підлеглими, яке при цьому взагалі не було оформлене, - написав у соцмережі Facebook керівник профільного департаменту Офісу генерального прокурора Юрій Бєлоусов.  - Наразі невжиття заходів реагування з боку керівника у таких випадках утворює окремий склад злочину, відповідальність за який передбачена частиною другою статті 146-1 Кримінального кодексу України. Перші в країні підозри за цією статтею (як працівникам відділку, так й його керівнику) готувалися саме прокурорами нашого Департаменту! Сподіваюся такий підхід підвищить ефективність протидії незаконним затриманнями з боку правоохоронців.

ЮРІЙ БЄЛОУСОВ: МАЄМО ЗАДАВАТИ СТАНДАРТИ РОЗСЛІДУВАННЯ СПРАВ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ПРАВООХОРОНЦЯМИ