» Екснардепу Микитасю та екскомандувачу Нацгвардії Аллерову повідомлено про нову підозру

06 грудень 2022, Вівторок, 09:04

Екснардепу Микитасю та екскомандувачу Нацгвардії Аллерову повідомлено про нову підозру

5 Травня 2020г.
picture2_skandalnyj-zastro_363948_p0

За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ у справі щодо заволодіння майном Нацгвардії на суму 81,64 млн гривень повідомлено про підозру у вчиненні нових злочинів колишньому командувачу Національної гвардії України Юрію Аллерову, колишньому народному депутату - колишньому бенефіціарному власнику ТОВ "Укрбуд Девелопмент" Максиму Микитасю. Також підозри отримали гендиректор "Укрбуду" Майборода і його заступник Якусевич.

Про це повідомляє Резонанс 5 травня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Крім того повідомлено про підозру ще двом учасникам злочинної схеми - колишнім посадовцям Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України, а саме заступнику начальника управління та заступнику начальника відділу централізовано розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління.

Під час досудового розслідування встановлено, що екскомандувач Нацгвардії отримав 125 тис. доларів США неправомірної вигоди за вчинення дій, спрямованих на підтримку інтересів компанії-забудовниці.

$100 тис. від отриманих коштів він залишив собі, іншу частину у розмірі $25 тис. - передав заступнику начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України.

Крім того встановлено, що посадовець Нацгвардії отримав від колишнього нардепа та посадовців "Укрбуд Девелопмент" у якості неправомірної вигоди квартиру у центрі столиці площею 76 кв.м та вартістю 1,82 млн гривень.

Використовуючи підроблені документи, квартира була оформлена на близьку родичку командувача. Проте вартість її набуття значно відрізнялась від ринкової - 592,8 тис. гривень, тобто 7800 грн/кв.м.

Також фіктивні документи використовувались під час проведення обміну квартир Нацгвардії в центрі столиці на житло на околицях міста - йдеться про звіти про оцінку, які проводились на замовлення ТОВ "Укрбуд Девелопмент".

Зважаючи на виявлені нові обставини вчинення злочинів, екснардепу, виконавчому директору та генеральному директору ТОВ «Укрбуд Девелопмент» повідомлено про підозру за ч.5 ст.191, ч.4 ст.369, ч.3 ст.209, ч.3 ст. 28 ч.3,4 ст. 358 КК України.

Заступнику генерального директора ТОВ «Укрбуд Девелопмент» з правових питань інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.4 ст.369, ч.3 ст. 209, ч.3 ст.28 ч.3 ст.358 КК України.

Колишньому командувачу Національної гвардії України повідомлено про підозру за ч.5 ст.191, ч.4 ст.368, ч.5 ст.27 ч.2 ст.28 ч.4 ст.358 КК України; начальнику Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ - ч.5 ст.27 ч.5 ст.191, ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України; заступнику начальника відділу централізованих розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління Головного квартирно-експлуатаційного управління - ч.5 ст.191, ч.4 ст.369 КК України.

Дії оцінювача кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України.

Нагадаємо, зазначена справа стосується обміну часток майнових прав Національної гвардії України в об`єкті нерухомості в Печерському районі на квартири у Дарницькому районі столиці. За версією слідства, внаслідок неправомірних дій командувача НГУ та посадових осіб фірми забудовника, Державі спричинено збитків на суму 81,64 млн гривень.

Слідство триває.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

САП ОСКАРЖИТЬ ВІДМОВУ СУДУ ОБРАТИ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД МИКИТАСЮ