17 квітень 2024, Середа, 23:57

Експерти Ради Європи підтримали президентський законопроект про адвокатуру, – АП

21 Листопада 2018г.
630 360 1510147284 1266

Експерти Ради Європи надали висновок щодо проекту Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (№9055), розробленого Радою з питань судової реформи у співпраці з адвокатською спільнотою. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на сайт Президента України.

«Законопроект є кроком уперед у порівнянні з редакцією Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», що діє з 2012 року, - йдеться у Висновку, підготовленому у рамках проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні". Положення цього законопроекту в цілому відповідають стандартам Ради Європи щодо регулювання та захисту професії адвоката, а за окремими напрямами забезпечують навіть більший, аніж вимагають стандарти, захист адвокатів у здійсненні ними своїх професійних обов’язків, у саморегулюванні та самоврядуванні своєї спільноти».

Найбільш позитивні досягнення законопроекту стосуються розширення прав і гарантій адвокатів, що, серед іншого, включають участь адвокатів у всіх слідчих чи процесуальних діях, участь у яких має право брати клієнт; безперешкодний доступ до приміщень суду, прокуратури, поліції, Міністерства внутрішніх справ та правоохоронних органів; ідентифікований доступ до всіх державних реєстрів; посилення захисту інформації в рамках адвокатської таємниці, включно з нерозголошенням навіть за наявності дозволу клієнта, а також використання будь-яких технічних засобів без спеціального дозволу, - повідомляє АП.

За їхньою інформацією, експерти Ради Європи зазначили, що президентський законопроект вдосконалює структуру органів адвокатського самоврядування, визначення конфлікту інтересів, розширює форми здійснення адвокатської діяльності, збалансовує підходи до дисциплінарної відповідальності та зменшує ризики зловживання з боку дисциплінарних органів.

Експерти також вітають положення законопроекту щодо доступу до професії адвоката. «Незалежне та автоматизоване тестування професійних знань і навичок спроможне призвести до зменшення корупційних ризиків. Крім того, скасування вимоги про те, що стажери мають оплачувати своє стажування, може забезпечити більш справедливий доступ до адвокатської професії».

НААУ НАПОЛЯГАЄ, ЩОБ ЗАКОНОПРОЕКТ № 9055 ОЦІНИЛА ВЕНЕЦІАНСЬКА КОМІСІЯ

Як писав Резонанс, Національна асоціація адвокатів України наполягає, щоб президентський законопроект № 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» пройшов оцінку Венеціанської комісії. У асоціації вважають, що цей законопроект "може призвести до помилкових або очевидно шкідливих правових експериментів, створює хаос у правовому регулюванні адвокатської діяльності, багато в чому слугує задоволенню кулуарних потреб окремих осіб".

"Президентський законопроект хоч і визначений як невідкладний до розгляду, однак потребує суттєвого доопрацювання. Адже наразі вся ця реформа адвокатури аж ніяк не полегшує і не покращує нікому життя", - написав у блозі для Резонансу представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр), голова політичної ради партії "Відродження" Володимир Пилипенко.

НОВА РЕАЛЬНІСТЬ ДЛЯ АДВОКАТІВ АБО ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД РЕФОРМИ