Головна Суспільство Екстрадиція експосадовиці з Німеччини у справі про заволодіння землею

Екстрадиція експосадовиці з Німеччини у справі про заволодіння землею

З Німеччини до України екстрадовано жінку, яка є підозрюваною у справі про незаконне заволодіння державними землями під Києвом. Про це повідомили Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро.

Про це розповідає Резонанс

Жінка займала посаду начальниці Головного управління Держгеокадастру в Київській області. Вона підозрюється у заволодінні близько 920 гектарами землі у Фастові та 284 гектарами державного підприємства «Пуща-Водиця», розташованого поблизу Києва. Загальна вартість цих земель перевищує 1,8 мільярда гривень.

Співпраця з міжнародними органами

Екстрадиція була здійснена завдяки зусиллям українських антикорупційних органів, які працювали у тісній співпраці з компетентними установами Німеччини та Польщі. Жінка перебувала в міжнародному розшуку з 5 березня 2024 року, а її затримання відбулося на території Німеччини в березні цього року.

Передача підозрюваної співробітникам НАБУ сталася на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Краківець-Корчова». Згідно з інформацією прокуратури, «Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосувала до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 мільйонів гривень застави». У разі внесення застави до підозрюваної буде застосовано відповідні процесуальні обов’язки.

Розслідування та залучення посадовців

У березні 2024 року НАБУ завершило розслідування щодо заволодіння землею під Києвом загальною площею понад 1 200 гектарів, що завдало державі збитків у розмірі понад 1,8 мільярда гривень. За даними слідства, організатором схеми був ексзаступник керівника ДП «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою», який залучив до нелегальних дій посадовців ГУ Держгеокадастру у Київській області.

«Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосувала до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 мільйонів гривень застави».

Окрім цього, до справи пов’язано 12 підозрюваних, включаючи двох колишніх посадовців ГУ Держгеокадастру, які ймовірно сприяли у заволодінні сільськогосподарськими землями, що належали державним підприємствам на території Київщини.

Читайте також