01 грудень 2023, П'ятниця, 18:10

Ексватажка “днр” підозрюють у катуванні українців в окупованому Криму в 2014 році – прокуратура

4 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 4 жовтня. Резонанс. Прокуратура АР Крим та м. Севастополя поінформувала, що повідомила про підозру громадянину рф та колишньому ватажку незаконного збройного формування «днр». Злочинні дії підозрюваного також призвели до окупації кримського півострова, вказали у прокуратурі, передає Резонанс.

Цитата

«Дії підозрюваного кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України). Санкції статей передбачають до дванадцяти років позбавлення волі», - ідеться у повідомленні.

Деталі

Зазначимо, прокуратура не вказує ім'я підозрюваного, але оприлюднила фото - з розмитим обличям. І, судячи з усього, йдеться про ігоря безлера.

Так, у прокураторі повідомляють, що фігурант справи активно сприяв окупації зс рф території Автономної Республіки Крим. У березні 2014 року, перебуваючи у м. Сімферополь, підозрюваний разом зі спільниками, як повідомляється, викрав трьох громадян України через їх публічну демонстрацію проукраїнської позиції в Криму та спротив окупації півострова.

«Тримаючи потерпілих у міському військкоматі, особисто застосовував до двох з них погрози, тортури, насильство та наносив тілесні ушкодження вважаючи, що вони можуть перешкодити проведенню незаконного референдуму щодо входження АР Крим до складу рф», - додають у відомстві.

Такі дії вказаного громадянина прямо заборонені статтею 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни та є воєнним злочином.

Доповнення 

Ватажку так званої "лнр" леоніду пасічнику повідомлено про підозру в організації та проведенні псевдореферендуму на окупованій території Луганщини, а також ще 8 організаторам незаконних "референдумів" рф на тимчасово окупованих територіях сходу України.